Medicinos centre „Northway“ patyrę gydytojai gastroenterologai teikia išsamias konsultacijas, atlieka reikiamus tyrimus, tiksliai diagnozuoja ligas ir skiria efektyviausią gydymą.
Gastroenterologas – kas tai?
Gastroenterologija – tai medicinos sritis, tirianti virškinimo organų ligas, jų eigos dėsningumus, metodus joms nustatyti, gydyti ir jų išvengti. Gydytojas gastroenterologas teikia išsamias konsultacijas, atlieka pilvo organų endoskopinius tyrimus, gydo ūmias ir lėtines virškinamojo trakto ligas. Gydytojai gastroenterologai specializuojasi stemplės, skrandžio, plonojo bei storojo žarnyno, kasos, kepenų, tulžies pūslės ir latakų ligų ir sveikatos sutrikimų bei jų komplikacijų profilaktikoje, diagnostikoje bei gydyme.
Ligos, kurias gydo gastroenterologas
Gydytojai gastroenterologai diagnozuoja ir gydo tokias virškinimo organų ligas, kaip dirgliosios žarnos sindromas, gastroezofaginio refliukso liga (rėmuo), stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos, uždegiminės žarnų ligos, hemorojus, storosios žarnos polipai, viduriavimas (diarėja), vidurių užkietėjimas, ūminis ir lėtinis kasos uždegimas, akmenligė, celiakija (gliuteno netoleravimas), H.pylori infekcija, gelta, hepatitai ir kt.
Mūsų klinikoje naudojama moderni diagnostinė įranga ir gydytojų gastroenterologų patirtis leidžia tiksliai diagnozuoti ir efektyviai gydyti ūmias ir lėtines viršutinio virškinamojo trakto, žarnyno, kepenų, tulžies sistemos ir kasos ligas.
Dažniausiai skiriami tyrimai, procedūros
Prieš skiriant tyrimus, būtina gydytojo gastroenterologo konsultacija. Jos metu surenkama išsami anamnezė, išklausomi paciento skundai, aptariami jo jaučiami simptomai ir sudaromas individualus tyrimų planas.
Vienas dažniausiai gydytojų gastroenterologų atliekamų tyrimų – vidaus organų (kepenų, kasos, tulžies pūslės, inkstų, blužnies, limfmazgių, pilvo aortos) ultragarsinis tyrimas (echoskopija). Šis tyrimas rekomenduojamas kaip pirminis vaizdinis tyrimas, padedantis įvertinti situaciją, esant poreikiui, skirti kitus tyrimus ar nukreipti pas reikiamus specialistus. Mūsų klinikoje echoskopija dažniausiai atliekama gydytojo gastroenterologo konsultacijos metu. Tyrimo metu įvertinamos kepenys, tulžies puslė ir latakai, kasa, blužnis, insktai, žarnynas, apžiūrima, ar nėra padidėjusių pilvo limfmazgių, skysčio sankaupų pilvo ertmėje. Įvertinus nusiskundimus ir echoskopijos metu gautus ultragarsinio tyrimo rezultatus, esant poreikiui, diagnozės patikslinimui pacientas gali būti nekreipiamas magnetinio rezonanso (MRT) ar kompiuterinės tomografijos (KT) tyrimui.
Siekiant diagnozuoti Helicobacter pylori (H.pylori) atliekamas greitas ir tikslus ureazės kvėpavimo testas. Helycobacter pylori apsigyvena skrandžio gleivinėje, sukeldama skrandžio gleivinės uždegimą (gastritą). Dažniausiai ši infekcija nesukelia jokių nusiskundimų, tačiau uždegimui paūmėjus gali sutrikti virškinimas, atsirasti deginantis viršutinės pilvo dalies skausmas, pykinimas. Rečiau – vėmimas, pilvo pūtimas ar suprastėti apetitas. Ureazės kvėpavimo testas taip pat atliekamas siekiant įvertinti paskirto gydymo rezultatus ir įsitikinti, kad jis buvo sėkmingas. Vieną labiausiai paplitusių infekcinių ligų pasaulyje padeda nustatyti ir H.pylori IgG kraujo tyrimas (kokybinis ir kiekybinis).
Užbėgti už akių klastingoms ligoms padeda endoskopiniai tyrimai, kurių pagalba galima diagnozuoti net menkiausius stemplės, skrandžio, dvylikapirštės ir storosios žarnos pakitimus. Endoskopijos tyrimo metu, naudojant šiam tyrimui pritaikytus prietaisus – endoskopus, vidaus organai apžiūrimi iš vidaus. Endoskopiniai virškinamojo trakto organų tyrimai pasižymi net 98–100 proc. diagnostiniu tikslumu.
Endoskopinis viršutinės virškinamojo trakto dalies tyrimas (gastroskopija) atliekamas siekiant apžiūrėti stemplę, skrandį ir dalį dvylikapirštės žarnos. Virškinamojo trakto viršutinės dalies endoskopija atliekama esant skausmams ar nemaloniems pojūčiams viršutinėje pilvo dalyje, kai nepadeda prieš tai skirtas gydymas, esant „pavojaus“ simptomams (naujai atsiradę simptomai vyresniems nei 50 metų, kitiems šeimos nariams buvęs skrandžio ar stemplės vėžys, svorio mažėjimas, kraujavimas, progresuojantis sutrikęs ir skausmingas ryjimas, neaiški geležies deficitinė anemija, lėtinis vėmimas, pilve yra čiuopiamos masės arba yra padidinti limfmazgiai, gelta). Šis tyrimas taip pat rekomenduotinas esant atsinaujinančiai ir besitęsiančiai gastroezofaginio refliukso ligai, neaiškios priežasties pykinimui ir vėmimui, diferencijuojant tarp funkcinio pobūdžio sutrikimų, kaip funkcinės dispepsijos ir galimų organinių navikinių ligų sukeltų simptomų, esant aktyviam ir lėtiniam kraujavimui, geležies trūkumui, kai kitais radiologiniais tyrimais yra diagnozuoti patologiniai dariniai ir reikia patikslinti diagnozę, atliekant endoskopines kontroles dėl priešvėžinių ar navikinių būklių ir taikyto endoskopinio ar operacinio gydymo.
Atliekant viršutinės virškinamojo trakto dalies endoskopiją galima diagnozuoti tiek gerybinius, tiek piktybinius susirgimus, o taip pat įsitikinti, kad nėra patologijos.
Kolonoskopijos metu specialiu šiam tyrimui pritaikytu endoskopu apžiūrima apatinė virškinamojo trakto dalis (storoji žarna). Kolonoskopija gali būti atliekama profilaktiškai pagal storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programą – asmenys nuo 50 iki 74 metų turi atlikti slapto kraujo išmatose testą ir, jeigu jis yra teigiamas, būtina atlikti kolonoskopiją. Dėl šio testo atlikimo reikia kreiptis į šeimos gydytoją. Storosios žarnos vėžys yra viena iš dažniausių onkologinių ligų Lietuvoje. Kiekvienais metais nustatoma apie 1500 naujų ligos atvejų ir šis skaičius kasmet didėja. Jei nustatomas ankstyvųjų stadijų storosios žarnos vėžys, jo gydymas gali būti efektyvus. Deja, pacientas ilgą laiką nejaučia jokių ligos požymių, todėl dažnai aptinkamas jau IV stadijos storosios žarnos vėžys, kurio visiškai išgydyti nebeįmanoma. Reguliariai atliekant slapto kraujavimo testą, pagal jį galima numatyti ankstyvosios stadijos storosios žarnos vėžį. Kolonoskopija ir, jei reikia, biopsija, objektyviai paneigia arba patvirtina storosios žarnos vėžio diagnozę. Taigi, svarbu žinoti, kad tik reguliariai atliekami tyrimai suteikia galimybę laiku diagnozuoti ir efektyviai gydyti šią ligą.
Kolonoskopija taip pat gali būti skiriama kaip kontrolinis tyrimas sergant uždegimine žarnų liga, po pašalintų polipų ir storosios žarnos vėžio, uždegiminės žarnų ligos išplitimo vertinimui. Šis tyrimas taip pat atliekamas, kai vargina aktyvus ir lėtinis kraujavimas (neaiški geležies deficitinės anemijos priežastis), lėtiniai neaiškios priežasties pilvo srities nusiskundimai (pvz. lėtinis viduriavimas), staiga pakinta tuštinimosi pobūdis (vidurių užkietėjimas su tokias požymiais, kaip svorio mažėjimas, mažakraujystė, kraujas išmatose), taip pat tada, kai kitais radiologiniais tyrimais diagnozuoti patologiniai dariniai.
Atliekant kolonoskopiją dažniausiai yra diagnozuojami polipai, rečiau divertikulai, storosios žarnos vėžys, uždegiminės žarnų ligos. Be vizualinio vertinimo, papildomai yra atliekama biopsija, kuri siunčiama patologui.
Tiek virškinamojo trakto viršutinės dalies endoskopija, tiek kolonoskopija gali būti atliekama ir gydymo tikslais. Dažniausi taikomi šie endoskopiniai gydymo metodai: storosios žarnos polipų šalinimas, skrandžio polipų, priešvėžinių darinių ir ankstyvo skrandžio vėžio šalinimas, spindžio susiaurėjimų išplėtimas, stentavimas, kraujavimų stabdymas, svetimkūnių iš stemplės šalinimas.
Kada rekomenduojama kreiptis į gydytoją gastroenterologą?
Į gydytoją gastroenterologą reikėtų kreiptis, jei vargina dažnas pilvo pūtimas ir skausmas. Jeigu šie simptomai atsiranda beveik po kiekvieno valgymo, kartu lydi pykinimas ar skausmingas tuštinimasis, rekomenduojama kreiptis į gydytoją gastroenterologą dėl ištyrimo. Vėmimas, svorio kritimas, apetito stoka – įvardijami kaip pavojaus simptomai, dėl kurių kreiptis gastroenterologo konsultacijai ir detalesniam ištyrimui būtina nedelsiant.
Sunerimti reikėtų ir esant vidurių užkietėjimui (per savaitę tuštinamasi mažiau nei tris kartus), ūmiam ar lėtiniam viduriavimui (vandeningomis, skystos konsistencijos išmatomis vienos dienos eigoje tuštinamasi tris ar daugiau kartų). Gydytojo gastroenterologo konsultacijai reikėtų atvykti ir pastebėjuskraują išmatose. Dažniausios kraujavimo priežastys yra hemorojus, išangės įplėša, žarnyno infekcija ar uždegiminė žarnų liga, tačiau kraujavimas gali įspėti ir apie piktybinę ligą, ypač vyresniems nei 50 m. ar rizikos veiksnių turintiems asmenims (daug metų rūkiusiems, turintiems vėžiu sirgusių pirmos eilės giminių, gausiai vartojantiems raudoną mėsą).
Atvykti pasikonsultuoti su gydytoju gastroenterologu rekomenduojama ir tada, jei vargina dažnas rėmuo ir dažnai vartojate antiacidinius vaistus. Dažnas rėmuo gali būti gastrito, opaligės, disbakteriozės, kandidozės, skrandžio išvaržos požymis. Jeigu jaučiamas ir vienas iš pavojaus simptomų – rijimo sutrikimas, maisto strigimas ar skausmingas rijimas, į gydytoją gastroenterologą būtina kreiptis kuo skubiau, nes tai gali įspėti apie vėžinį susirgimą.
Skausmingas rijimas ar maisto strigimas – taip pat simptomai, dėl kurių reikėtų sunerimti. Jei vargina dažnas stemplės skausmas, jaučiate sunkumą ryti arba laikui bėgant rijimas vis sunkėja, reikėtų kreiptis į gydytoją gastroenterologą ir šių simptomų priežasčiai nustatyti atlikti endoskopinį stemplės bei skrandžio tyrimą (gastroskopiją).
Visiems vyresniems nei 50 metų žmonėms rekomenduojama dalyvauti prevencinėje storosios žarnos vėžio patikros programoje ir atlikti kolonoskopiją net ir nejaučiant jokių simptomų.
Dažnai virškinamojo trakto ligos iš pradžių gali būti besimptomės ar pasireikšti menkais simptomais, į kuriuos dažniausiai nekreipiama dėmesio ir nesikreipiama dėl gydymo. Gydytojai gastroenterologai primena, kad daugeliu atveju liga būtų nustatyta ankstyvoje stadijoje, jeigu bent kartą per metus profilaktiškai pasitikrintume sveikatą. Jeigu jaučiate žarnyno diskomforto simptomus gydytojai gastroenterologai pataria nedelsti ir išsitirti žarnyną. Nustačius negalavimų priežastis ir paskyrus efektyvų gydymą, galima pastebimai pagerinti žmogaus gyvenimo kokybę ir užkirsti kelią ligos progresavimui. Medicinos centruose „Northway” teikiamos profesionalios gydytojų gastroenterologų paslaugos. Gydytojai gastroenterologai teikia išsamias konsultacijas, skiria ir atlieka reikiamus tyrimus, gydo ūmias ir lėtines virškinamojo trakto ligas, pateikia naudingų rekomendacijų apie jų profilaktiką.
Paslaugos pavadinimas | Paslaugos kaina € | |
---|---|---|
Norėdami matyti paslaugas ir jų kainas pasirinkite miestą | ||
Gastroenterologo konsultacija |
110 € 65 € 65 € 65 € |
|
Gastroenterologo (mokslų daktaro) konsultacija (dr. A. Buivydienė) |
120 € |
|
Vaikų gastroenterologo konsultacija |
90 € |
|
Pakartotinė gastroenterologo konsultacija |
70 € 55 € 50 € 55 € |
Procedūros ir tyrimai atliekami tik kartu su gydytojo konsultacija | ||
---|---|---|
Paslaugos pavadinimas | Paslaugos kaina € | |
Norėdami matyti paslaugas ir jų kainas pasirinkite miestą | ||
Gastroskopija: stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos endoskopinis tyrimas |
130 € 120 € 120 € 120 € |
|
Gastroskopija (bendrinėje nejautroje) |
250 € 200 € 240 € |
|
Gastroskopija su biopsijos paėmimu |
150 € 140 € 140 € 140 € |
|
Gastroskopija su biopsijos paėmimu (bendrinėje nejautroje) |
270 € 260 € 260 € |
|
Gastroskopija su biopsijos paėmimu ir ureazės testu |
170 € 155 € 155 € |
|
Gastroskopija su ureazės testu |
150 € |
|
Kolonoskopija (bendrinėje nejautroje) |
300 € 340 € 340 € |
|
Kolonoskopija su biopsijos paėmimu (bendrinėje nejautroje) |
320 € |
|
Kolonoskopija su polipektomija (bendrinėje nejautroje) |
340-370 € |
|
Mikrogastrozondo įvedimas |
105 € 105 € |
|
Histologinis medžiagos ištyrimas (1 ėminys) |
60 € 60 € 50 € 50 € |
|
Histologinis medžiagos ištyrimas (3-5 ėminiai) |
150 € 150 € 150 € |
Paslaugos pavadinimas | Paslaugos kaina € | |
---|---|---|
Norėdami matyti paslaugas ir jų kainas pasirinkite miestą | ||
Virškinamojo trakto tikrinimo programa |
295 € 240 € 240 € 240 € |
ViktorijaADOMAITIENĖ
Gastroenterologė, echoskopuotoja, endoskopuotoja (laikinai nedirba)- lt, en , ru , de
- Vilnius, S. Žukausko g. 19
Dr. ViktorijaBASYTĖ-BACEVIČĖ
Gastroenterologė (laikinai nedirba)- lt , en , de
- Vilnius, S. Žukausko g. 19
Dr. AridaBUIVYDIENĖ
Gastroenterologė, echoskopuotoja, endoskopuotoja- lt , en , ru
- Vilnius, S. Žukausko g. 19
ArtūrasJACINAVIČIUS
Gastroenterologas, echoskopuotojas, endoskopuotojas- lt , en , ru
- Vilnius, S. Žukausko g. 19
EglėLUKOŠIŪTĖ
Gastroenterologė, echoskopuotoja, endoskopuotoja- lt , en , ru
- Vilnius, S. Žukausko g. 19
JustinaŠEPUTIENĖ
Gastroenterologė, echoskopuotoja, endoskopuotoja- lt , en
- Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
- Klaipėda, Dragūnų g. 2
AgnėŠIATKIENĖ
Gastroenterologė, echoskopuotoja, endoskopuotoja- lt , en , ru
- Vilnius, S. Žukausko g. 19
GabrielėSODEIKIENĖ
Gastroenterologė, echoskopuotoja, endoskopuotoja- lt
- Klaipėda, Dragūnų g. 2
- Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
- Kretinga, J.Basanavičiaus g. 80
EditaŠUNOKIENĖ
Gastroenterologė, echoskopuotoja, endoskopuotoja (laikinai nedirba)- lt
- Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
NeringaToliušytė-DOMARKĖ
Gastroenterologė, echoskopuotoja, endoskopuotoja- lt
- Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
- Kretinga, J.Basanavičiaus g. 80
Dr. RolandasVAICEKAUSKAS
Gastroenterologas, echoskopuotojas, endoskopuotojas- lt , en , ru
- Vilnius, S. Žukausko g. 19