Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Neurochirurgija

Medicinos centruose „Northway“ ilgametę patirtį turintys gydytojai neurochirurgai konsultuoja pacientus dėl galvos ir nugaros smegenų kraujagyslinių susirgimų, stuburo degeneracinių ir įgimtų susirgimų, dėl likvoro cirkuliacijos sutrikimų, periferinių nervų patologijos, taip pat dėl epilepsijos, trišakio nervo neuralgijos, spastikos ir skausmo po stuburo ar nugaros smegenų sužalojimų ir kitų neurochirurginių susirgimų. Atlieka ir skiria tyrimus, procedūras ir kai kurias neurochirurgines operacijas. Klinikos neurochirurgijos specialistai nuolat tobulina savo kvalifikaciją, dalyvaudami mūsų šalyje ir užsienyje vykstančiose konferencijose bei seminaruose.

Kas yra neurochirurgija?

Neurochirurgija – medicinos sritis, kurios specialistai tiria bei diagnozuoja galvos, stuburo, centrinės bei periferinės nervų sistemos ligas ir gydo jas chirurginiais metodais. Tai viena sudėtingiausių medicinos sričių, reikalaujanti itin aukštos specialistų kvalifikacijos.

Pagrindinis neurochirurgijos skyriaus gydytojų uždavinys – efektyvi įvairių sutrikimų diagnostika ir gydymas. Norėdamas tai užtikrinti, gydytojas neurochirurgas turi ne tik pasižymėti dideliu kruopštumu, bet ir gebėti naudotis naujausia smegenų tyrimo technika, suprasti molekulinės neurochirurgijos tyrimus bei genų terapiją. Neurochirurgai ne tik konsultuoja ir gydo – jie taip pat atlieka mokslinius tyrimus, leidžiančius geriau suprasti ligų priežastis ir surasti efektyviausius nervų sistemos problemų sprendimo būdus.

Gydytojo neurochirurgo konsultacijai dažniausiai atvykstama diagnozavus gerybinius ar piktybinius navikus (galvos smegenų, stuburo, nugaros smegenų, periferinių nervų (rankų, kojų) auglius), galvos smegenų arterines aneurizmas ar arterioveninės malformacijas, kavernines angiomas, vandenę, degeneracines stuburo ligas, trišakio nervo neuralgiją, įgimtas kaukolės struktūrų ir smegenų anomalijas. Į šiuos specialistus kreipiamasi ir dėl patirtų galvos, stuburo ir nugaros smegenų sužalojimų – kaukolės ir stuburo slankstelių lūžių, išnirimų, kompresinių lūžių. Neurochirurgai gydo ir liekamąsias stuburo ar galvos smegenų traumos pasekmes bei potraumines deformacijas (potrauminį nervų pažeidimą, intrakranijines hematomas (kraujosrūvas), potrauminę vandenligę ir kt.). Neurochirurgija taip pat pasitelkiama galvos ir nugaros smegenų kraujotakos sutrikimų, tokių kaip galvos smegenų insultas, galvos smegenų infarktas, gydymui, taip pat siekiant palengvinti gyvenimo kokybę pacientams, kenčiantiems nuo degeneracinių stuburo ligų, tokių kaip stuburo deformacija, stuburo tarpslankstelinių diskų išvaržos, stuburo kanalo ar stuburo intervertebralinių angų stenozė, stuburo slankstelių patologinis nestabilumas.

Neurochirurginių ligų diagnostikai pasitelkiami informatyvūs šiuolaikiniai tyrimai – rentgenas, kompiuterinė ir magnetinio rezonanso tomografija, periferinių nervų laidumą, nervo-raumens jungties būklę, raumenų elektrinį aktyvumą padedanti įvertinti elektroneuromiografija (ENMG), ekstrakranijinių (kaklo) kraujagyslių duplex tyrimas, transkranijinė (galvos smegenų) doplerografija, elektroencefalografiją (EEG).

Kokias paslaugas teikia neurochirurgas?

Neurochirurgas konsultuoja, sprendžia dėl chirurginio gydymo poreikio, o jam esant, atlieka operacijas. Neurochirurgas įvertina paciento bendrą ir neurologinę būklę, atliktus radiologinius tyrimus, išsiaškina patologijos priežastis, rekomenduoja efektyviausią gydymą, pristato alternatyvius gydymo būdus, papasakoja apie galimas komplikacijas.

Daugeliui nelengva suprasti, kada kreiptis į gydytoją neurologą, o kada reikalingas neurochirurgijos specialistas. Nors šių sričių gydytojai diagnozuoja ir gydo tas pačias ligas, neurologija yra terapinio, o tuo tarpu neurochirurgija – chirurginio profilio specialybė.

Gydytojai neurologai įprastai skiria konservatyvų gydymą, o jeigu jo nepakanka ar jis neefektyvus, siunčia pas neurochirurgijos skyriaus specialistus. Nuodugniai ištyręs ir atidžiai įvertinęs nervų sistemos klinikinę būklę, neurochirurgas tiksliai diagnozuoja ligą ir nusprendžia, kaip pašalinti patologijos priežastis bei koks gydymas bus efektyviausias kiekvienu individualiu atveju. Gydytojas neurochirurgas sprendžia, ar pacientui reikalingas chirurginis ligos gydymas, o esant indikacijoms – atlieka operaciją, tačiau neretai pakanka alternatyvių gydymo metodų. Gydymo eigoje gydytojai neurochirurgai bendradarbiauja su neurologais, reabilitologais, radiologais, kitų sričių gydytojais.

Visgi, nemažą neurochirurgijos specialistų darbo dalį sudaro operacijos. Bene didžiausią jų dalį sudaro operacijos po galvos smegenų traumos, įprastai atliekamos skubos tvarka. Chirurginis gydymas neišvengiamas patyrus kaukolės lūžius, esant kaukolės vidaus hematomoms, kontūzijoms, difuziniam aksonų sužalojimui, potrauminei likvorėjai. Gydytojai neurochirurgai taip pat atlieka kaukolės defektų plastiką, kaukolės rekonstrukcijas. Operacija būtina diagnozavus galvos ir stuburo onkologines ligas.

Neretai tik laiku atlikta neurochirurginė operacija gali išgelbėti žmogų nuo neįgalumo jam patyrus stuburo ir nugaros smegenų sužalojimus. Dažniausi jų – kaklinės stuburo dalies ir kaukolės jungties, kaklinės stuburo dalies ir nugaros smegenų, krūtininės stuburo dalies ir nugaros smegenų, juosmeninės stuburo dalies ir nugaros smegenų trauminiai sužalojimai. Potrauminių stuburo ir nugaros smegenų liekamųjų reiškinių chirurginis gydymas gali žymiai palengvinti potrauminius simptomus.

Neurochirurgijos skyrius taip pat specializuojasi galvos ir nugaros smegenų kraujagyslių operacijose. Dažniausiai jos atliekamos dėl galvos smegenų kraujagyslių plyšusių ir neplyšusių aneurizmų, galvos smegenų kraujagyslių malformacijų, arterioveninių fistulių, insulto ir kitų pažeidimų. Šias operacijas galima atlikti tik specialiai tam pritaikytose, šiuolaikinėmis diagnostikos priemonėmis aprūpintose operacinėse.

Neurochirurgijos skyrių turinti klinika įprastai pacientams siūlo ir bene dažniausios neurochirurginės problemos – stuburo degeneracinių susirgimų – operacijas. Chirurginis gydymas atliekamas esant tarpslankstelinio disko išvaržoms, stuburo kanalo stenozei, stuburo nestabilumui, slankstelių padėties anomalijoms (listezei). Operacijos taip pat prireikia slankstelių ir nugaros smegenų įgimtus susirgimus turintiems asmenims.

Prireikus periferinių nervų neurochirurginės operacijos, ji įprastai atliekama dienos stacionaro sąlygomis. Pacientai operuojami esant riešo ar alkūnės kanalo sindromams, periferinių nervų navikams. Gydytojai neurochirurgai vis dažniau atlieka ir įvairias funkcines bei skausmo operacijas.

Kada reikia kreiptis dėl konsultacijos?

Įprastai neurochirurgo konsultacijai nukreipia šeimos gydytojas ar bet kurios kitos srities gydytojas specialistas. Gydytojo neurochirurgo konsultacija dažniausiai neišvengiama patyrus įvairias galvos, stuburo bei nugaros smegenų traumas, kurių metu gali būti pažeista nervų sistema. Šio specialisto konsultacijos prireikia ir sergant galvos, stuburo ir nugaros onkologinėmis ligomis. Tokiu atveju būtent gydytojas neurochirurgas priima sprendimą, koks gydymas efektyviausias ir sudaro gydymo planą.

Bene dažniausia stuburo patologija, dėl kurios kreipiamasi į gydytoją neurochirurgą – juosmens tarpslankstelinių diskų išvaržos. Stuburo skausmus, kojų tirpimus, vaikščiojimo bei judėjimo apribojimus nulemia ir įgimti arba įgyti stuburo kanalų susiaurėjimai, onkologiniai susirgimai, stuburo traumos ir jų pasekmės.

Pripažinti savo srities specialistai primena, kad nervų sistema yra viena iš jautriausių visame organizme ir net menkiausias jos pažeidimas gali turėti itin rimtų pasekmių, todėl jeigu dažnai kamuoja galvos, kaklo skausmai, svaigsta galva, pasireiškia ūžesys ausyse, sutrinka koordinacija tirpsta galūnės, sutrinka kalba ar pasireiškia kiti nemalonūs simptomai, reikėtų nedelsti ir kuo skubiau atvykti gydytojo neurochirurgo konsultacijai. Laiku reaguojant į sveikatos sutrikimus, galima išvengti daugelio pavojingų ligų. Šiuolaikiniai tyrimai padeda pastebėti net menkiausius pakitimus, skirti efektyvų gydymą, užkirsti kelią ligų vystymuisi ir išvengti nemalonių komplikacijų, o neretai – netgi išsaugoti gyvybę.

Neurochirurgo konsultacija
Gydytojai neurochirurgai

LinasJONUŠAS

Neurochirurgas
 • en , de , es , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

Dr. DaniusLIUTKUS

Neurochirurgas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Dragūnų g. 2

DariusŠILKŪNAS

Neurochirurgas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Dragūnų g. 2

JevgenijusSKURYGINAS

Neurochirurgas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

ArnasSTAŠKEVIČIUS

Neurochirurgas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Dragūnų g. 2

ŠarūnasVARNAS

Neurochirurgas
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Dragūnų g. 2
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu