Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Plastinė chirurgija – mėginimas išpildyti žmonių svajones

172

Jeigu žmogus nuolat galvoja apie savo išvaizdos problemą ir mano, kad tai trukdo jam gyventi, visada patarčiau pabandyti tai išspręsti. Pirmiausia, galbūt, reikėtų ieškoti psichologinės pagalbos. Tačiau, jeigu kompleksų, psichologinių problemų nepavyksta atsikratyti, verta pasikonsultuoti su plastinės chirurgijos specialistu„, – teigia medicinos centro „Northway” plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Arūnas Jankauskas.

Vis dar dvejojantiems, apsispręsti galbūt padės ilgametę patirtį turinčio specialisto atsakymai.

Kaip jūs suprantate grožį?

Grožis – abstrakti sąvoka, ir turbūt dar  niekam nepavyko iki galo atskleisti kas tai ir kaip būtų galima ją apibrėžti. Be abejonės, grožis visuomenėje siejamas su pozityviais dalykais ir visuomet buvo suprantamas kaip siekiamybė, priartėjimas prie idealo. Kiekvienam žmogui yra nesvetimas grožio siekimas, kadangi bendravimas tarp žmonių yra paremtas vizualia informacija, formuojančia tarpusavio santykius. Grožis yra pakankamai svarbus kiekvienam norinčiam pritapti prie visuomenės, būti pripažintam ir atitikti normas, kurios, deja, kartais prasilenkia su sveiku protu.  Tačiau, iš esmės grožis – tai  labai subjektyvu. Mums, gydytojams, svarbu suprasti, kas yra grožis mūsų pacientams ir ar galėsime pateisinti jų lūkesčius. Didžiausias mūsų džiaugsmas – kai mūsų pacientas laimingas.

Kokie yra plastinių operacijų motyvai?

Psichologiniai tyrimai rodo, kad, ryždamosis plastinėms operacijoms, dauguma moterų tikisi geresnės psichologinės savijautos, žymiai geresnės gyvenimo kokybės ir aukštesnės savigarbos  bei darnios partnerystės. Kaip svarbiausia priežastis operacijai buvo įvardijama nepasitenkinimas savo išvaizda.

Žmones, ateinančius pas mane, skirstyčiau į tris grupes. Pirmajai priklauso tie pacientai, kurie atvyksta žinodami, ko nori, daugelis iš jų darbingo amžiaus, pačiame jėgų žydėjime. Žmonės ryžtasi operacijai dėl daugelio priežasčių: darbo, išvykos į užsienį ar dėl to,  jog trokšta dvasinės ir fizinės būklės vienybės, mat širdyje jaučiasi jaunos, o kūnas jau ima vysti. Antroji grupė – žmonės su įgimtais trūkumais. Ko nedavė gamta, tą bandome pataisyti mes. Ir trečioji pacientų grupė – tie, kuriuos reikia atkalbinėti. Jie tikisi, jog po plastinės operacijos išnyks nesklandumai šeimoje ar darbe, palankiai klostysis meilės reikalai. Šie žmonės nesusimąsto, jog priežasčių privalo ieškoti savyje, o ne savo išvaizdoje. Kartais pakanka vien pokalbio, kad pacientas suprastų, kad operacijos jam nereikia – tereikia išspręsti savo psichologines problemas.

Ar plastinės operacijos ir grožio siekimas tolygūs tuštybei?

Tikriausiai nėra nei vienos temos, kurios atžvilgiu būtų sutariama vieningai. Taip yra ir su plastine chirurgija. Vieni jai pritaria, o kiti – ne. Daugiausiai diskutuojama, ar visada noras save pakoreguoti yra pagrįstas, ar tai nėra tik nepilnavertiškumo kompleksą jaučiančių žmonių užgaida. Tačiau plastinė chirurgija gali pagerinti gyvenimo kokybę, pašalindama daugelį metų jus kamuojančias sveikatos problemas. Didelių krūtų sumažinimo operacija padeda atsikratyti nugaros, sprando skausmų, po vokų korekcijos pagerėja matymo laukas ir pan.  Jei pacientas įsitikinęs, kad dėl patobulintos išvaizdos pasijaus geriau, labiau pasitikės savimi, verta kreiptis į plastikos chirurgą ir spręsti problemą. Tai tikrai nėra tuštybė.

Ar žmonės jaučia pasitenkinimą po trokštamos plastinės operacijos?

Beveik visada po plastinės operacijos žmonių savijauta pagerėja. Tik labai nedaugelis nepajaučia jokios naudos, ir visiškai reti atvejai, kai žmonės po operacijos pasijunta blogiau, nei prieš tai. Nedaug džiaugsmo po plastinės operacijos jaučia tie, kurie norėjo ištaisyti minimalų fizinį defektą. Juk sunkiausia sukurti grožį, kuris yra gražus, bet jam dar trūksta pusės milimetro. Nedaug laimėję jaučiasi ir tie, kurie plastinės operacijos dėka tikėjosi pagerinti santykius su partneriu. Tą patį galima pasakyti apie pacientus, turėjusius prasilenkiančių su realybe lūkesčių, sergančius depresija, turinčius baimių ar psichikos sutrikimų.

Ar plastinės operacijos turtingųjų privilegija?

Tikrai ne. Nemaža dalis – pasiturintys žmonės, tačiau yra daug pacientų, priklausančių vidutiniajam sluoksniui. Jeigu žmogus labai nori kokios nors plastinės operacijos, jis susitaupo ir ateina, sakykime, po poros metų.

Kokios plastinės operacijos yra populiariausios?

Populiariausios išlieka krūtų plastinės operacijos. Daugelis moterų trokšta didesnės, seksualios krūtinės. Kartais krūtinė nuo gimimo yra nedidelė, kartais viena krūtis būna ryškiai mažesnė nei kita. O kartais nuostabios, apvalios krūtys po gimdymo, numetus daug svorio ar tiesiog bėgant metams, neatpažįstamai pasikeičia.  Tai didelis psichologinis diskomfortas moterims, o krūtų plastinės operacijos suteikia geidžiamą  krūtinės formą ir tobulas moteriškumo proporcijas.

Gan dažnos ir veido srities operacijos – viršutinių vokų plastika, nosies ir ausų formos korekcija.

Vis populiarėja  veido kontūrų, raukšlių korekcija injekciniais metodais.  Hialiurono rūgšties, botulino injekcijos – tai greitas, efektyvus ir saugus būdas atsukti laiko rodyklę atgal, garantuojantis puikų rezultatą išvengiant operacijos ir sumažinant galimų komplikacijų riziką. Hialurono rūgštis yra viena iš odos sudedamųjų makromolekulių.  Ji kaupia vandens molekules, tokiu būdu palaikydama reikiamą drėgmės lygį odoje, suteikdama jai minkštumo bei tūrio, padėdama išlaikyti veido stangrumą ir elastingumą.  Deja, laikui bėgant, odoje esančios hialiurono rūgšties kiekis odoje mažėja, todėl oda glemba, keičiasi veido kontūrai, atsiranda vis daugiau raukšlių. Hialiurono rūgšties injekcijos suteikia galimybę atstatyti odos jaunatviškumą.

Daug įvairiausių gandų sklando apie botuliną. Ar botulino injekcijos saugios?

Botulinas ir jo saugumas – tema, kurią reikėtų aptarti atskirai. Kai kurie pacientai prisibijo šio preparato, kadangi mano, kad jis kenkia organizmui ir net jį nuodija. Taip pat manoma, kad botulinas gali iššaukti nervų sistemos sutrikimus, tačiau taip nėra. Botulinas – tai vaistinis preparatas, sukurtas medicinai, būtent jis pirmiausiai buvo naudojamas neurologinių ligų gydyme. Šio vaisto pagalba sėkmingai gydoma ir daugelis kitų ligų, įskaitant ir vaikų ligas. Botulinas yra naudojamas visame pasaulyje jau daugybę metų, jo saugumas yra patvirtintas daugumos sveikatos priežiūros organizacijų.  Neigiamas poveikis naudojant botuliną yra įmanomas tik tais atvejais, jei naudojamos botulino klastotės ar procedūrą atlieka neprofesionalas, nes yra tam tikros būklės, kai šis preparatas nenaudojamas.

Kas žmones skatina darytis vis naujas plastikos operacijas?

Aš nesu psichologas, bet manau, kad viena iš priežasčių – psichologinė priklausomybė. Būna, kad dėl su realybe prasilenkiančiu lūkesčių operacijos rezultatai labai nedžiugina. Būna, kad matant akivaizdžius pokyčius,  kyla noras koreguoti save ir toliau – juk tobulybei ribų nėra… Televizijoje ir žiniasklaidoje propaguojamo jaunystės, tobulo kūno kulto apsėsti žmonės pasiryžę bet kam, siekdami išsaugoti savo grožį bei jaunystę. Kai kuriais atvejais, tai tampa tiesiog manija.

Konsultuojantys gydytojai

Indrė SAKALAUSKAITĖ

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja
  • lt , en , ru
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Darius JAUNIŠKIS

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas
  • lt , en , ru
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Dr. Arūnas JANKAUSKAS

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas
  • lt , en , ru
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Renaldas VAIČIŪNAS

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas
  • lt , en , ru , fr , pl
  • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
  • Kretinga, J. Basanavičiaus g. 80.

Marija SAKALAUSKAITĖ

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja
  • lt , en , ru , it
  • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

Audrius ŽIŽLIAUSKAS

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas
  • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu