Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Pažintinė žaidimų terapija odontologo kabinete

151

Pažintinė žaidimų terapija odontologo kabinete – tai plačiai visame pasaulyje taikoma praktika, padedanti vaikui nugalėti odontologo baimę. Ji skirta supažindinti vaiką su odontologijos kabineto aplinka, aparatūra, instrumentais ir atliekamomis procedūromis. Odontologinio gydymo metu vaikas susiduria su nauja aplinka, naujais žmonėmis (gydytoju, asistente), garsu, kvapais, vibracija, skoniu. Taip pat – su ne visuomet maloniais pojūčiais burnoje. Todėl jam būtina iš anksto susipažinti su šiais dalykais. Net ir suaugusieji nepradeda bendravimo nesusipažinę, o kai gydosi – nori žinoti, kas, kaip ir kodėl bus daroma bei pasitikėti gydančiu gydytoju.

Pažintinės terapijos odontologo kabinete metu naudojama „sakau – rodau – darau“ („tell – show – do“) technika: vaikui papasakojame, parodome, leidžiame pačiam pasiurbti su seilių atsiurbėju, valdyti odontologinę kėdę, sukietinti užpildą (plombą) ir t.t. Viską atliekame pakopomis – jei vaikui jau nebaisu atsisėsti į odontologinę kėdę ir ja „pavažinėti“, galime apžiūrėti dantis su instrumentais, pavalyti dantis švelniu lėtai besisukančiu šepetėliu, susiurbti seiles ar patepti dantis stiprų kvapą turinčiu laku. Pažintinę terapiją geriausia būtų taikyti, kai vaiko dantys dar sveiki, profilaktinės apžiūros metu nuo 2 metų, lankantis pas gydytoją odontologą kas pusmetį. Tokio amžiaus vaikui dar neįmanoma visko parodyti, paaiškinti, bet pradėti jau galima. Pažintinė terapija ir reguliarūs profilaktiniai apsilankymai pas gydytoją odontologą ateityje gali lemti sėkmingą vaiko bendradarbiavimą odontologinio gydymo metu.

Savo darbe neretai susiduriame su problema, kad vaikas atvedamas pas odontologą tik tuomet, kai tėvai pastebi ėduonies pažeistus dantis arba dar blogiau, kai vaikui pradeda skaudėti. Tuomet, net ir pradėjus gydymą nuo pažintinės terapijos galima tikėtis vaiko pasipriešinimo ar baimės. Kitas ne mažiau svarbus veiksnys – tėvų lūkesčiai, kad jau pirmo vizito metu būtų sugydytas bent vienas, o gal ir visi 3-4 ėduonies pažeisti dantys. Deja, ši užduotis tiek mažam pacientui, tiek gydytojui odontologui gali būti neįmanoma, nes vaikas nesusipažinęs su odontologine aplinka jaučiasi nesaugus, bijo ir nesileidžia gydomas.

Pažintinei terapijai reikalingas laikas 30 minučių. O kad pradėti odontologinį gydymą kartais prireikia kelių tokių apsilankymų. Pažintinė terapija kartais gali būti ir neveiksni: jei vaikas dar visai mažas, pavyzdžiui, trejų metų, jam reikia atlikti sudėtingas gydymo procedūras (pavyzdžiui, šaknų kanalų gydymą), o jis jaučia patologinę garsų, kvapų ar gydymo baimę, anksčiau yra turėjęs neigiamą medicininę patirtį (operuotas, taikyta prievarta gydymo metu ir t.t.). Tokiu atveju, atliekant odontologinį gydymą, taikomos papildomos priemonės – sedacija ar bendra nejautra.

Konsultuojantys gydytojai

Edita DVARECKAITĖ

Burnos higienistė
  • lt , en , ru
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Inga PALIULIENĖ

Odontologė
  • lt, en , ru , fr
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Otilija MATUTIENĖ

Odontologė
  • en , ru , fr
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Rūta ŽELVĖ

Odontologė
  • en , ru , de
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Ieva GENDVILIENĖ

Burnos chirurgė
  • lt , en , ru
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Renata ANDRIUŠIENĖ

Burnos higienistė
  • lt , ru
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Jevgenija ČEPIENĖ

Odontologė-ortopedė
  • lt , en , ru
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Monika MARTINKIENĖ

Odontologė
  • lt , en , ru
  • Kretinga, J.Basanavičiaus g. 80

Emilija GALDIKIENĖ

Burnos higienistė
  • lt , en , ru
  • Kretinga, J. Basanavičiaus g. 80
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu