Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Nėštumo skaičiuoklė

Nėštumo skaičiuoklė

Nėštumo skaičiuoklė padės sužinoti apytikslę Jūsų gimdymo datą. Įveskite pirmąją paskutinių mėnesinių dieną ir savo mėnesinių ciklo trukmę. Turėkite omenyje, kad apskaičiuotas terminas yra orientacinis ir gali skirtis nuo tikrosios gimdymo datos. Nereikėtų baimintis, jeigu gimdymas prasideda iki trijų savaičių anksčiau arba iki dviejų savaičių vėliau nei numatyta gimdymo data. Tai yra normalu ir nėra laikoma priešlaikiniu gimdymu ar pernešiojimu.

Kaip sužinoti, ar esate nėščia?

Daugelis ankstyvojo nėštumo požymių nėra niekuo išskirtiniai, todėl atsiradusius simptomus galima priskirti kitoms priežastims, pavyzdžiui, peršalimui, gripui ar apsinuodijimui maistu. Vienas pagrindinių požymių, išduodančių apie galimą nėštumą – vėluojančios menstruacijos.

Nėštumo testai

Nėštumo testas yra paprasčiausias būdas išsiaiškinti apie galimą pastojimą. Nėštumo testus galima įsigyti vaistinėse bei juos atlikti namuose. Rekomenduojama nėštumo testą atlikti praėjus ne mažiau nei 8 dienoms po vaisingomis dienomis įvykusio lytinio akto, tačiau tiksliausias rezultatas gaunamas testą atlikus jau vėluojant mėnesinėms.

Apsilankymas pas gydytoją

Jeigu atliktas nėštumo testas rodo teigiamą rezultatą, vertėtų apsilankyti pas gydytoją akušerį ginekologą.

Medicinos centre „Northway“ akušeriai ginekologai diagnozuoja ankstyvąjį nėštumą, konsultuoja ir prižiūri moteris nėštumo bei pogimdyminiu laikotarpiu, konsultuoja šeimos planavimo klausimais. Centre siūloma nėščiųjų priežiūra ir genetiniai tyrimai bei specializuotos nėščiųjų priežiūros programos, kurių metu yra atliekami įvairūs tyrimai bei teikiamos išsamios gydytojo ginekologo konsultacijos.

Nėštumo požymiai

Iškart po pastojimo moteris nejaučia jokių nėštumo požymių. Pirmieji požymiai pasireiškia tik praėjus dviems savaitėms po apvaisinimo. Turėkite omenyje, kad kiekvienos moters organizmas yra individualus, tad pirmieji požymiai gali pasireikšti vėliau arba visai nepasireikšti. Dažniausiai pasitaikantys simptomai, būdingi nėštumui:

  • Menstruacijų dingimas;
  • Kraujavimas arba tepimas;
  • Pabrinkusios ir skausmingos krūtys;
  • Jautrūs speneliai;
  • Gausesnės išskyros;
  • Pykinimas arba vėmimas;
  • Padažnėjęs šlapinimasis, ypač naktimis;
  • Padidėjęs nuovargis, silpnumas, mieguistumas;
  • Irzlumas ir nuotaikų kaita;
  • Galvos skausmas arba svaigimas;
  • Paaštrėjusi uoslė;
  • Skonio pasikeitimas;
  • Pilvo pūtimas;
  • Pakilusi bazinė kūno temperatūra.

Nėštumo laikotarpis

Dažnai moterys nežino tikslaus pastojimo laiko, todėl visame pasaulyje yra įprasta nėštumo pradžią skaičiuoti nuo pirmosios paskutinių mėnesinių dienos. Standartinė nėštumo trukmė yra 9 mėnesiai –  40 savaičių arba 280 dienų nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos. Visas nėštumo laikotarpis suskirstytas į 3 nėštumo trimestrus.

Pirmas nėštumo trimestras

Tai pats svarbiausias nėštumo periodas tiek būsimai mamai, tiek ir vaikui. Šiame trimestre moteris pradeda jausti pirmuosius kūno pokyčius ir nėštumo požymius. Taip pat per šį laiką vaikas visiškai susiformuoja – likusius 2 nėštumo trimestrus jis tik augs.

Antras nėštumo trimestras

Antrąjį nėštumo trimestrą jaučiamas savijautos pagerėjimas, ženkliai sumažėja persileidimo rizika. Daugumai nėščiųjų tai – lengviausias nėštumo periodas. Šį trimestrą, apie 16-22 nėštumo savaitę, pradedami jausti pirmieji vaiko judesiai, o ultragarso tyrimo metu jau galima matyti būsimo vaiko lytį.

Trečias nėštumo trimestras

Trečiasis nėštumo trimestras daugumai nėščiųjų būna pats sunkiausias, ypač artėjant gimdymo terminui. Kartais jaučiami silpni sąrėmiai, dar vadinami parengiamaisiais sąrėmiais. Šiame trimestre nėščioji gali jausti daugiau organizmo pokyčių, keliančių diskomfortą: pasunkėjęs kvėpavimas, rėmuo, galūnių tinimas, nugaros skausmai.

Ką reikia žinoti, norint užtikrinti puikią savijautą ir sklandžią nėštumo eigą, skaitykite šiame straipsnyje >>

WordPress › Klaida