Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Mitai apie plastinę chirurgiją

166

Nors grožis yra abstrakti ir kiekvieno iš mūsų skirtingai suvokiama sąvoka, jis yra pakankamai svarbus kiekvienam norinčiam pritapti prie visuomenės, būti pripažintam. Todėl besikreipiančių į plastikos chirurgus kasmet vis daugėja. Tačiau tuo pačiu apie šią sritį daugėja įvairiausių gandų bei mitų. Kalbama, kad pasidarius vieną operaciją bus nebeįmanoma sustoti, kad pasididinus krūtinę implantais teks atsisakyti nardymo ir kelionių lėktuvu…

Labiausiai paplitusius mitus apie plastinę chirurgiją išsklaido ir realius faktus pateikia „Northway“ estetinės medicinos centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Indrė Sakalauskaitė.

Ar tiesa, kad viena atlikta plastinė operacija sukelia priklausomybę ir vėliau norisi dailinti viską iš eilės?

Pati plastinė operacija negali sukelti priklausomybės. Tačiau pooperacinis efektas, gera išvaizda, savijauta, svajonės išsipildymas – taip. Manau, kad viena iš tokio beribio noro priežasčių – psichologinė priklausomybė.

Pasitaiko, kad dėl su realybe prasilenkiančiu lūkesčių operacijos rezultatai labai nedžiugina. Neretai tiesiog matant akivaizdžius pokyčius, kyla noras koreguoti save ir toliau – tobulybei juk ribų nėra… Visuomenėje propaguojamo jaunystės, tobulos išvaizdos kulto apsėsti žmonės pasiryžę bet kam, siekdami išsaugoti savo grožį bei jaunystę. Kai kuriais atvejais, tai tampa tiesiog manija. Todėl mūsų, plastikos chirurgų, specialybė reikalauja ne tik gerų profesinių įgūžių, bet ir psichologinių žinių. Labai svarbu kalbantis su pacientu suvokti jo norus, lūkesčius, išsiaiškinti priežastis, kodėl žmogus nori koreguoti vieną ar kitą kūno vietą. Gydytojo profesinis garbės kodeksas reglamentuoja – padėk, bet nepakenk. Plastinės chirurgijos galimybės šiai dienai tikrai didelės, tačiau tai nereiškia, kad visada reikia tenkinti „ keistas“ užgaidas. Kad ir kokie bebūtų paciento norai, kiekvienas save gerbiantis gydytojas niekada nedarys bereikalingos intervencijos ir pacientui, kuriam operacinis gydymas nereikalingas, pasakys „Ne“.

Ar tiesa, kad operuotis galima bet kokiame amžiuje?

Tiesa, jeigu tai yra būtinoji pagalba. Tačiau jeigu kalbame apie plastinę chirurgiją – ne ankščiau kaip 18 metų, kai organizmas yra subrendęs, o kūnas įgijęs tinkamas proporcijas. Tiesa, yra keletas išimčių – atlėpusių ausų korekcija, kuri rekomenduojama ir yra dažniausiai atliekama ikimokykliniame amžiuje, kad išvengti psichologinių patyčių ir bendraamžių užgauliojimų. Žmogaus ausis susiformuoja 5-6 metų amžiuje ir nebekinta bei atitinka suaugusio žmogaus ausies proporcijas.

Ar plastikos chirurgai tenkina visus pacientų norus?

Matant kai kuriuos pavyzdžius, kai žmogaus veidas ar kūnas yra pakeisti neatpažįstamai, kaip, pavyzdžiui, žinomos plastinių operacijų šmėklos „moterimi-kate“ vadinamos Jocelyn Wildenstein, susidaro įspūdis, kad tikrai taip. Bet jau minėjau, kad save gerbiantys ir besilaikantys gydytojo etikos kodekso plastikos chirurgai tikrai netenkina nepagrįstų paciento norų. Lietuvoje yra įkurta Plastinės chirurgijos draugija, kuri reglamentuoja plastikos chirurgo profesijos etikos ir garbės kodeksą , apibrėžia plastinės chirurgijos tikslus. Kasmet Lietuvoje vyksta Plastinės chirurgijos draugijos posėdžiai, kuomet yra dalinamasi patirtimi, sprendžiami aktualūs klausimai, diskutuojama opiomis temomis, sprendžiamos aktualios problemos.

Ar tiesa, kad pooperaciniai skausmai labai stiprūs?

Tikrai ne. Medicina ir jos galimybės kiekvieną dieną tobulėja. Pooperacinis periodas šiai dienai dėl pažangių technologijų yra trumpas. Nuskausminimo ir analgetinių vaistų pasiūla ir galimybės – didžiulės. Pooperacinis skausmas kiekvienam pacientui labai individualus – tai priklauso nuo jautrumo slenksčio ir operacijos apimties, jos intervencijos.

Ar po krūtinės didinimo implantais moteris galės pati maitinti kūdikį?

Dažna moteris, atėjusi į konsultaciją dėl krūtinės didinimo operacijos galimybių užduoda šį klausimą. Dažniausiai krūtų didinimo operacijos metu implantai talpinami po raumenimis, todėl jie tik minimaliai „susisiekia“ su pieno liaukomis, neatskiria jų nuo spenelio komplekso ir nepažeidžia pieno latakų. Tad jeigu moteriai lemta maitinti krūtimi, ji galės tai daryti ir su implantais. Tiesa, po krūtų augmentacijos nerekomenduojama pastoti ankščiau nei metai laiko po operacijos. Ketinančiai pastoti pacientei taip pat nerekomenduojami itin dideli implantai, nes maitinimo galimybės krūtimi gali būti ribotos.

Taip pat norėčiau paneigti mitą, kad krūtų implantai gali kelti pavojų kūdikiui. Moksliškai ištirta ir įrodyta, kad moterų, kurioms buvo atlikta krūtų augmentacija implantais, piene jokių cheminių implanto dalelių neaptikta.

Ar implantus reikia keisti? Ar jie gali sprogti?

Iš tiesų, implantai nėra visam gyvenimui. Lietuvoje registruotiems ir platinamiems įvairių kompanijų implantams yra suteikiama 10-12 metų garantija. Tokį laikotarpį gamintojai užtikrina implanto kokybę ir esamas savybes. Vėliau implantus rekomenduojama keisti. Kada tai daryti praktikoje sprendžiama labai individualiai. Yra pacienčių, kurioms implantai keičiami ir po 15, ir net po 25 metų.

Lėktuvuose sproginėjantys implantai – tai šmaikštus ir linksmas, tačiau prasilenkiantis su realybe mitas. Tiesa, skristi lėktuvu rekomenduojama praėjus bent 5 dienoms po operacijos.

Konsultuojantys gydytojai

Indrė SAKALAUSKAITĖ

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Darius JAUNIŠKIS

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Dr. Arūnas JANKAUSKAS

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Renaldas VAIČIŪNAS

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas
 • lt , en , ru , fr , pl
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
 • Kretinga, J. Basanavičiaus g. 80.

Marija SAKALAUSKAITĖ

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja
 • lt , en , ru , it
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

Audrius ŽIŽLIAUSKAS

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu