Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Patarimai, padėsiantys išvengti nelaimių vandenyje

82

Tikriausiai esate ne kartą girdėję, kad prieš maudantis reikia pasitepti kremu nuo saulės, kad plaukiojant su valtimi būtina vilkėti gelbėjimosi liemenę ar kad negalima prie vandens palikti neprižiūrimų vaikų. Tačiau yra keletas labai svarbių dalykų, apie kuriuos kalbama pernelyg retai.

Plaukiokite netoli kranto. Jei negalite išplaukti, plaukite paraleliai kranto linijos

Ar kada nors esate pajutę, kad netikėtai stipriai nutolote nuo kranto? Gali būti, kad taip atsitiko dėl jus nunešusios povandeninės potvynio bangos, kuri atsiranda kiek toliau nuo kranto. Šios potvynio bangos yra nepaprastai galingos, todėl beprasmiška stengtis plaukti prieš jas – taip tik be reikalo pervargsite. Norėdami sugrįžti į krantą, plaukite paraleliai kranto linijos. Potvynio bangos dažnai būna gana siauros, todėl taip iš jų galima lengviau ištrūkti.

Nepanikuokite. Jeigu pavargstate, apsiverskite ant nugaros

Svarbiausia – nepanikuoti. Kad ir kaip tai sunku, privalote išlikti ramūs. Tik taip išsaugosite jums reikalingą energiją, kol kas nors atplauks jūsų gelbėti. Įkvėpkite kuo daugiau oro, tačiau viso jo neiškvėpkite, stenkitės atkreipti į save dėmesį mojuodami rankomis. Jeigu pavargote plaukti, apsiverskite ant nugaros ir giliai kvėpuokite, pasistenkite daug nejudėti ir nepanikuoti.

Šokdami į vandenį rankas ištieskite į priekį

Šokant į vandenį rankos turi būti ne prie šonų, o ištiestos į priekį suskliaustais delnais. Jei atsitrenksite į dugną rankomis, susižalosite mažiau nei nerdami galva. Atrodo neįtikėtina, bet nuo smūgio galva į vandens paviršių galima gerokai apsvaigti, jau nekalbant apie atsitrenkimą į dugną. Beje, jei plaštaka smarkiai trenksime į vandens paviršių, galima susilaužyti kaulus. Jei nežinote, koks vandens telkinio dugnas, geriau visai nenerkite.

Kiekvieną vasarą į šalies klinikas patenka  neapdairių nardytojų, susilaužiusių kaklo stuburo slankstelį. Po tokios traumos dažniausiai ištinka paralyžius ir tolesnis ją patyrusio žmogaus gyvenimas slenka lovoje arba specialiame vežimėlyje.

Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu