Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Bambos išvaržos operacija su abdominaline diastazės korekcija (laparoskopinė)

Bambos (pilvo sienos) išvarža – būklė, kai organai arba audiniai išstumiami per silpną vietą pilvo sienoje. Ši būklė gali susidaryti dėl įvairių priežasčių, įskaitant paveldimumą, nutukimą, stiprų kėlimą, nėštumą ar chirurgines operacijas.

Pagrindiniai pilvo sienos išvaržos simptomai yra skausmas ir/ar diskomfortas, pilvo sienos išsipūtimas, iškilimas ir/ar asimetrija išvaržos vietoje. Pilvo sienos iškilimas atsistojus padidėja, o atsigulus išnyksta. Pradžioje susiformuoja nedidelė išvarža. Vėliau, jei ji yra negydoma, išvarža didėja. Vienintelis išvaržos gydymas yra operacija. Visada yra geriausia operuoti nedideles išvaržas. Pacientai geriau toleruoja operaciją, lengvesnis pooperacinis laikotarpis, greitesnis fizinio krūvio atsistatymo laikas ir mažesnė išvaržos atkryčio tikimybė.

Diastazė – tai tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas. Ši būklė dažniausiai pasireiškia po nėštumo arba dėl didelio svorio padidėjimo. Didelio laipsnio pilvo raumenų išsiskyrimas matosi akivaizdžiai – pilvas atrodo pakaręs, smarkiai išsipučia pavalgius ar atsigėrus. Visgi pilvo raumenų diastazė nėra vien tik estetinė problema. Ilgainiui ji gali sukelti ir sveikatos problemų – gali atsirasti išvaržų, skaudėti nugarą, susilpnėti dubens dugno raumenys, dėl ko gali atsirasti šlapimo nelaikymo problemos bei suprastėjęs lytinis gyvenimas.

Kaip atliekama bambos išvaržos operacija su diastazės korekcija

Diastazės su bambos išvarža operacijos atliekamos minimaliai invazyviu ir sveikatą tausojančiu būdu, o tai užtikrina lengvesnį pooperacinį laikotarpį bei greitesnį grįžimą prie kasdienės veiklos.

Operacija atliekama bendrinėje nejautroje. Chirurgas atlieka tris nedidelius (1-2cm) pjūvius šiek tiek virš gaktikaulio ir per juos įveda kamerą bei specialius instrumentus, kuriais yra atidalinamas poodis ir susiuvami prasiskyrę pilvo raumenys, sutvarkoma išvarža bambos srityje.

Pooperacinis laikotarpis

Po operacijos itin svarbu dėvėti specialų kompresinį korsetą, prilaikantį pjūvio vietą bei sumažinantį skausmą judėjimo metu. Po diastazės korekcijos operacijos į darbą galima grįžti praėjus 2 savaitėms po operacijos arba 4 savaitėms, jei dirbate fizinį darbą. Intensyvios fizinės veiklos, įskaitant ir svorio, didesnio nei 5 kg kilnojimą, patariama vengti apie 6-8 savaites po operacijos.

Paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti mokamas papildomas nemedicinines paslaugas, susijusias su atliekama procedūra. Nakvynės kaina į paslaugos kainą neįskaičiuota.

Pacientams, turintiems papildomą sveikatos draudimą ir planuojantiems operacinį gydymą medicinos centre, būtina apmokėjimo sąlygas iš anksto suderinti su draudimo kompanija. Dėl procedūros apmokėjimo patvirtinimo teiraukitės „Northway“ medicinos centro kasoje.

Paslaugos kaina

Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis

Bambos išvaržos operacija su abdominaline diastazės korekcija (laparoskopinė)

Taip
Paslaugas teikiantys gydytojai

Dr. VitalijusEISMONTAS

Abdominalinis chirurgas
  • lt , en , ru
  • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
Atgal
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu