Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Bariatrija – skrandžio mažinimo operacija

Naujose medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje operacinėse, aprūpintose moderniausia įranga atliekamos dažniausiai taikomos skrandžio mažinimo operacijos: vertikali skrandžio rezekcija, skrandžio apylankos ir skrandžio sulankstymo operacijos.

Nutukimas nėra tik estetinė problema. Mokslininkai ir gydytojai patvirtina, kad nutukimas yra liga, galinti iššaukti ir kitas labai rimtas sveikatos problemas. Pernelyg didelis svoris sukelia daug gretutinių ligų: padidintą arterinį kraujo spaudimą, cukrinį diabetą, sąnarių skausmus, knarkimą, apnėją, nevaisingumą. Nutukimas sėkmingai gydomas chirurginiu būdu – atliekama skrandžio mažinimo operacija.

Kada atliekama skrandžio mažinimo operacija?

Pagrindinis rodiklis, kai prireikia skrandžio mažinimo operacijos, – kūno masės indeksas (KMI = kg/m2).

Remiantis mokslinėmis rekomendacijomis, operacinis gydymas taikomas, kai nustatomas antro laipsnio nutukimas (KMI>35.0 kg/ m2) ir pacientas kartu turi kitų sveikatos problemų: serga II tipo cukriniu diabetu, vargina sąnarių skausmai, knarkimas, padidintas arterinis kraujospūdis.

Kai nustatomas trečio laipsnio nutukimas (KMI>40.0 kg/m2), pacientas operuojamas, net ir neturint gretutinių ligų.

Pacientai, kurių kūno masės indeksas yra arti rekomenduojamos ribos (KMI>32.0-34.0 kg/m2), dėl operacijos konsultuojami ir sprendimai priimami individualiai.

Kokie pokyčiai laukia po operacijos?

Dėl sumažėjusios skrandžio talpos žmogus fiziškai negali daug suvalgyti, tad gerokai sumažėja gaunamų kalorijų kiekis ir svoris pradeda kristi. Kartu su pašalinta didžiąja skrandžio dalimi (po vertikalios skrandžio rezekcijos) nelieka receptorių, atsakingų už alkio jausmą, tad sumažėja alkio hormono grelino gamyba, nebelieka ir besaikio alkio jausmo.

Būtina vartoti mikroelementus, geležies preparatus ir periodiškai pas šeimos gydytoją pasidaryti bendrą kraujo tyrimą, kuris parodo hemoglobino kiekį kraujyje. Po operacijos rekomenduojama dietologo konsultacija, taip pat fizinis aktyvumas. Labai svarbu laikytis rekomendacijų. Priešingu atveju, net po skrandžio mažinimo operacijų skrandis po kelerių metų gali išsitampyti ir svoris vėl pradės augti.

Daugiausia svorio prarandama per pirmus metus po operacijos. Keičiasi ne tik mitybos įpročiai, bet ir gyvenimo būdas: pradedama sveikiau maitintis, sportuoti, aktyviau gyventi.

Paslaugos kaina

Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina €

Bariatrija – skrandžio mažinimo operacija

Pasinaudokite partnerių pasiūlymais:
Paslaugas teikiantys gydytojai

Dr. VitalijusEISMONTAS

Abdominalinis chirurgas
  • lt , en , ru
  • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
Atgal
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu