Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

KU ateities paramos fondui – svari „Northway“ įmonių grupės parama

Klaipėdos universiteto (KU) ateities paramos fondo direktorius Vytautas Adomaitis ir „Northway“ įmonių grupės vadovas prof. Vladas Algirdas Bumelis Vilniuje pasirašė sutartį, pagal kurią „Northway“ įmonių grupės klasteriui priklausanti įmonė „Northway Biotech“ – paramos teikėjas – skiria 75 tūkst. Eur paramą KU ateities paramos neliečiamojo kapitalo fondui formuoti.

Pasak prof. V. A. Bumelio, mokslo ir ekonominė pažanga yra sunkiai įsivaizduojama be investicijų į specialistus, pažangią įrangą ir studijų programų gerinimą. „Esu Klaipėdos universiteto kraštietis, todėl man labai svarbi šio krašto mokslo ir švietimo ateitis, kuri yra neatsiejama nuo inovatyvių aukštųjų technologijų kūrimo bei mokslo ir verslo bendruomenės sinergijos. Tad palaikau Klaipėdos universiteto siekį neliečiamojo kapitalo fondo pagalba kurti krašto mėlynąją ekonomiką ir auginti inovacijų ekosistemą“,- po sutarties pasirašymo teigė prof. Vladas A. Bumelis.

KU ateities paramos fondo direktorius Vytautas Adomaitis bendrovės „Northway Biotech“ indėlį į KU neliečiamojo kapitalo fondą vertina kaip vieną iš solidžiausių verslo investicijų į KU ateitį. „Dėkoju prof. V. A. Bumeliui ir „Northway“ įmonių grupei už investiciją į Klaipėdos universiteto ateitį. Biotechnologijų lyderio pasitikėjimas Klaipėdos universitetu rodo apie pasiektą Universiteto brandos lygį ir įkvepia mus naujiems siekiams. Skirtą paramą panaudosime KU ateities fondo neliečiamojo kapitalo formavimui. Tai – puiki pradžia tolimesniam bendradarbiavimui, auginant ateičiai kuriantį Klaipėdos universitetą“,- sakė fondo vadovas.

Sutarties pasirašymo dieną KU mokslininkai turėjo galimybę apsilankyti prof. V. A. Bumelio vadovaujamos bendrovės laboratorijose, susipažinti, kaip tiriamasis darbas organizuotas viena iš pasaulio biotechnologijų rinkos lyderių laikomoje verslo kompanijoje. Jos įkūrėjas ir vadovas prof. V. A. Bumelis neatmetė, jog užsimezgę ryšiai su KU perspektyvoje gali tapti bendrais mokslo tyrimų projektais.

„Northway“ įmonių grupė jungia 17 įmonių, veiklas vystančių medicinos, biotechnologinės farmacijos ir investicinės veiklos srityse. Pagrindinės šios grupės įmonės yra 7 klinikų tinklą vienijantys Medicinos centrai „Northway“ ir užsakomąsias paslaugas biofarmacinių produktų vystymo ir gamybos tikslais tiekianti „Northway Biotech”. „Northway Biotech”, sėkmingai veiklą plėtojanti aštuonioliktus metus, specializuojasi ląstelių linijos konstravimu, procesų vystymu ir pagal geros gamybos praktikos (GGP) standartus gaminamų vaistinių substancijų ir vaistinių produktų tiekimu klinikiniams tyrimams. „Northway Biotech” padalinių, įsikūrusių Vilniuje ir Bostone (JAV), klientai yra biotechnologinės įmonės, tarptautinės farmacinės kompanijos ir garsios mokslo institucijos iš Europos, Šiaurės Amerikos ir Azijos šalių


Apie KU ateities paramos fondą

KU ateities paramos fondą įsteigė 9 Lietuvos verslo bendrovės – Fondo dalininkės. Oficialią veiklą Fondas pradėjo 2021 m. gegužės 14-ąją.  Per pirmuosius savo veiklos metus KU ateities paramos fondas pasirašė 170 tūkst. eurų vertės paramos sutarčių. 2022 sausio 20 d. įvykusiame neeiliniame KU ateities paramos fondo dalininkų susirinkime nuspręsta suformuoti 500 tūkst. eurų dydžio neliečiamąjį kapitalą ir pradėti investicijų valdymą.

Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu