Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Lietuvoje jau atliekamos unikalios operacijos panaudojant skysčiu užpildomus varpos implantus

Remiantis statistika, erekcijos sutrikimai yra problema, su kuria anksčiau ar vėliau susiduria beveik kiekvienas vyras. Dėl jos kenčia daugiau nei 50 procentų perkopusių į penktąją dešimtį stipriosios lyties atstovų!

Daugeliui vyrų erekcijos sutrikimai sėkmingai gydomi erekciją gerinančiais vaistais, injekcijomis į varpą, vakuuminėmis pompomis. Tačiau daliai šie gydymo metodai nėra efektyvūs ar jų rezultatai netenkina. Tokiais atvejais erekcijos sutrikimų gydymui naudojami pusiau rigidiški (nelankstūs) varpos implantai.

Šiandien medicinos centre „Northway“ Vilniuje atliktos pirmosios Lietuvoje ir Baltijos šalyse operacijos, kurių metu dviems vyrams buvo įdėti daug modernesni ir ženkliai tobulesni skysčiu užpildomi varpos implantai. Su jas atlikusiu gydytoju urologu Mariumi Anglickiu kalbamės apie erekcijos sutrikimų priežastis, gydymo galimybes bei unikalų naujųjų implantų mechanizmą.

Dažniausia sunkios erekcijos disfunkcijos priežastis – prostatos vėžys

Prostatos vėžys – viena dažniausiai vyrams nustatomų vėžio formų visame pasaulyje. Pasak gydytojo, kiekvieną savaitę nemalonią žinią apie šią diagnozę jis praneša 2-3 vyrams. Nustačius prostatos vėžį, atliekama operacija, kurios metu pašalinama prostata. Kasmet sėkmingai atliekama šimtai tokių operacijų, tačiau, nepaisant laparoskopinės ir robotinės chirurgijos progreso, po prostatos pašalinimo daugelį vyrų kamuoja sunkūs erekcijos sutrikimai. Remiantis klinikiniais tyrimais, po kai kurių prostatos vėžio rūšių gydymo tik 25 proc. jaunų vyrų erekcija išlieka ar sugrįžta į buvusį lygį.

Mariaus Anglickio teigimu, tik maža dalis vyrų išdrįsta kreiptis dėl profesionalios seksualinės funkcijos sutrikimų gydymo pagalbos. Kiti arba nežino, kad jiems galima padėti, arba tiesiog gėdijasi apie šią problemą kalbėti. Urologo įsitikinimu, visų specialybių gydytojai turėtų aktyviai klausti pacientų, ar jų nekamuoja seksualinės funkcijos sutrikimai, nes laiku pradėjus erekcijos funkcijos reabilitaciją po prostatos vėžio operacijos galima ženkliai pagerinti pacientų erekcijos funkciją. Kai konservatyvus gydymas vaistais nėra efektyvus, tuomet sprendžiama dėl varpos implantų tikslingumo.

Piliulės, sukėlusios revoliuciją

Senovėje gydytojai erekcijos sutrikimus gydydavo avies ar beždžionės sėklidžių ekstrakto injekcijomis, į poodį įsiūdami šuns sėklides, taip pat talismanais ir užkalbėjimais. Tikroji erekcijos gydymo revoliucija įvyko 1998 metais, kai rinkoje pasirodė pirmasis fosfodiesterazės 5 inhibitorius – sildenafilis (viagra). Šis vaistas kurtas krūtinės skausmų gydymui, tačiau visai netikėtai paaiškėjo pašalinė reakcija – klinikinėje studijoje dalyvavusiems vyrams ženkliai pagerėjo erekcija. Jis sukėlė tikrą revoliuciją gydant erekcijos sutrikimus ir vyrams sugrąžino gyvenimo džiaugsmą. Tiesa, stebuklingos piliulės sukeldavo nemažai šalutinių poveikių – nuo jų pakildavo kraujo spaudimas, padažnėdavo širdies plakimas, padidėdavo pulsas, tvinksėdavo galvoje, parausdavo veidas, galvos skausmas neretai būdavo jaučiamas ir kitą dieną. Vėliau į rinką atėjo nauji, mažiau pašalinių reakcijų sukeliantys preparatai. Tačiau, pasak gydytojo, daliai pacientų medikamentinis gydymas yra nepakankamai efektyvus ar visai neveiksmingas, kai kuriems visgi yra juntamas nepageidaujamas vaistų poveikis. Tuomet rekomenduojamos specialių preparatų injekcijos į varpą ir šlaplę ar vakuuminės pompos. Jeigu ir šie gydymo metodai neefektyvūs, vienintelė išeitis – varpos implanto įvedimo operacija.

Varpos implantai – vyrų išsigelbėjimas

„Bendraudamas su pacientais pastebiu, kad retas lietuvis žino apie varpos implantus, nors jie pradėti naudoti gydymui daug seniau nei piliulės“, – pasakoja gydytojas. Erekcijos sutrikimai vyrus kamavo daugybę šimtmečių, todėl natūralu, kad jau nuo seniausių laikų gydytojai bandė išspręsti šią problemą. Vienas pirmųjų varpos implantų kūrėjų Ambrozijus Pere, gyvenęs XVI amžiuje, karo veteranui sukūrė varpos protezą, kurio pagalba jis galėjo šlapintis stovint. Vėliau šie protezai labai išpopuliarėjo tarp nutukusių vyrų. Varpos implantai pradėti naudoti XX amžiaus pradžioje – tada gydytojai į varpą implantuodavo kaulų kremzles. Deja, jos per kelerius metus ištirpdavo, todėl ilgainiui buvo pakeistos sintetiniais implantais, kurie vis labiau populiarėjo ir daugeliui vyrų sugrąžino lytinio gyvenimo džiaugsmą.

Moderniausi, skysčiu užpildomi varpos implantai jau dedami JAV, kai kuriose Vakarų Europos šalyse, o nuo šiol jais galės džiaugtis ir lietuviai – skysčiu užpildomi varpos implantai erekcijos sutrikimų gydymui jau naudojami medicinos centre „Northway“.  

Unikalios operacijos, implantuojant trijų dalių, skysčiu užpildomus varpos implantus

Šiuo metu pasaulyje erekcijos sutrikimų gydymui yra naudojami dviejų tipų varpos implantai – lankstūs ir užpildomi skysčiu. Lietuvoje jau senokai atliekamos lanksčių varpos implantų įdėjimo operacijos, kurių metu į varpos akytkūnius įvedami silikoniniai standūs vamzdeliai. Lytinių santykių metu varpa atlenkiama, o atlikusi savo funkciją – užlenkiama. Šie implantai kainuoja pakankamai nedaug, tačiau jie turi nemažai minusų.

Patys moderniausi ir ženkliai pranašesni varpos implantai yra užpildomi skysčiu. Pasak patyrusio specialisto, Lietuvoje šios operacijos iki šiol nebuvo atliekamos, nes reikėjo tam pasirengti – daug mokytis, stažuotis užsienio klinikose, pelnyti gamintojų pripažinimą. Šių implantų mechanizmas yra labai sudėtingas – į varpą implantuojami tuščiaviduriai silikoniniai vamzdeliai, į kapšelį mygtukas, įjungiantis mechanizmą, o į pilvo ertmę – vandens pripildytas rezervuaras. Prireikus erekcijos, kapšelyje paspaudžiamas mygtukas, iš rezervuaro išbėga skystis, užpildantis silikoninius vamzdelius, įvyksta varpos erekcija ir vyras tampa pajėgus atlikti pilnavertį lytinį aktą. Remiantis apklausų duomenimis, porų pasitenkinamas šiais implantais labai didelis. „Skysčiu užpildomi varpos implantai šiuo metu yra pažangiausias ir efektyviausias erekcijos sutrikimų gydymo metodas, kai kiti metodai yra neveiksmingi“, – teigia urologas Marius Anglickis.

Baigdamas pokalbį specialistas primena, kad intymaus gyvenimo kokybė turi didelę reikšmę bendrai žmogaus savijautai, laimės jausmui ir sėkmei kitose gyvenimo srityse. Dėl nuolat pasikartojančių nesėkmių lytiniuose santykiuose kenčia fizinė bei emocinė mūsų sveikata, taip pat ir gyvenimo kokybė. Pasak jo, vyriausias vyras, kurio operacijoje stažuojantis Belgijoje teko asistuoti, buvo 85 metų vyras. Tai įrodo, kad kokybiškas lytinis gyvenimas aktualus bet kokio amžiaus vyrams.

„Tobulėjant medicinos technologijoms, siūlomi vis naujesni ir inovatyvesni erekcijos sutrikimų gydymo būdai, tad svarbiausia – nedelsti, ir, pajutus erekcijos disfunkcijos simptomus, kreiptis į gydytojus“, – ragina urologas.

Daugiau apie skysčiu užpildomą varpos implantą galite sužinoti čia>>

Konsultuojantys gydytojai

Marius ANGLICKIS

Urologas, nevaisingumo gydymo specialistas
  • lt , en , ru
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu