Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Apvaisinimas donorinėmis ląstelėmis

Pagalbinis apvaisinimas donorinėmis ląstelėmis

Mums rūpi kiekvienas pacientas, tad „Northway“ vaisingumo centruose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Rygoje yra vykdomos kiaušialąsčių, spermos bei embrionų donorystės programos su kiekvienai porai individualiai parinktais donorais. Taip pat, mūsų vaisingumo centre Rygoje galime suteikti pagalbą ir nesusituokusioms poroms ar partnerio neturinčioms moterims.

Pagalbinis apvaisinimas naudojant donorų lytines ląsteles yra vienas iš sėkmingiausių metodų gydant nevaisingumą, kadangi jį taikant yra naudojamos sveikų ir jaunų donorių lytinės ląstelės. Lytinių ląstelių donorės/-ai yra atrenkami taikant griežtus atrankos kriterijus. Joms/-iems atliekama daugybė tyrimų dėl ligų ar būklių. Rezultatus atidžiai įvertina gydytojai specialistai. Taip pat patikrinama, ar donoro/-ės šeimos istorijoje nėra žinomų genetinių ligų.

Pagalbinio apvaisinimo procedūra (IVF) naudojantis donorinėmis lytinėmis ląstelėmis nesiskiria nuo įprastų pagalbinio apvaisinimo procedūrų, t.y. surinktos lytinės ląstelės yra apvaisinamos mėgintuvėlyje laboratorijoje. Naudojant donorinį embrioną, sukurtas embrionas gali būti iškart perkeliamas į gimdą. Taip pat gali būti taikoma šaldymo technologija (vitrifikacija) ir sukurti embrionai panaudojami vėliau.

Pagalbinis apvaisinimas su donorine kiaušialąste

Kiaušialąsčių donorystė - tai anoniminė ir altruistinė programa, kurioje viena moteris nesavanaudiškai atiduoda dalį savo kiaušialąsčių kitai moteriai, susidūrusiai su nevaisingumo problema ir svajojančiai susilaukti vaikų. Pagalbinis apvaisinimas (in vitro) naudojant donorės kiaušialąstes yra vienas iš sėkmingiausių nevaisingumo gydymo metodų, nes jį taikant yra naudojamos sveikų ir jaunų donorių lytinės ląstelės. Pagalbinio apvaisinimo donorės kiaušialąstėmis ciklo metu pacientei į gimdą perkeliamas embrionas, gautas apvaisinus donorės kiaušialąstę su jos partnerio ar donoro sperma.

Nors kiaušialąsčių rezervas su amžiumi senka, moters gimda ir jos gebėjimas išnešioti bei pagimdyti vaiką dar kurį laiką išlieka. Todėl kiaušialąsčių donorystė suteikia žymiai didesnę galimybę pagimdyti sveiką kūdikį, net ir vyresnio amžiaus moterims. 

Indikacijos apvaisinimui su donorine kiaušiąlaste

Apvaisinimas donorine kiaušialąste gali būti taikomas esant vienai ar kelioms iš išvardintų nevaisingumo priežasčių:

 • priešlaikinis kiaušidžių išsekimas;
 • pacientės amžius >42m.;
 • sumažėjęs kiaušidžių rezervas;
 • gydymui nepasiduodantis kiaušidžių rezistentiškumas;
 • būklė po kiaušidžių pašalinimo;
 • spindulinė terapija;
 • chemoterapija;
 • pasikartojantys (daugiau, nei trys) nesėkmingi pagalbinio apvaisinimo; bandymai su savomis kiaušialąstėmis;
 • genetinės ligos.

Kiaušialąstės donorės parinkimas

Donorės yra atrenkamos atsižvelgiant į griežtus atrankos kriterijus. Joms yra atliekami išsamūs tyrimai dėl ligų ar būklių, kurios galėtų turėti įtakos kūdikio sveikatai. Rezultatus atidžiai įvertina gydytojai specialistai. Taip pat patikrinama, ar donorės šeimos istorijoje nėra žinomų genetinių ligų.

Vienas iš išskirtinių mūsų donorystės programos bruožų yra tai, kad mes stengiamės kiek įmanoma labiau suderinti fizines donorės ir recipientės charakteristikas (fenotipą).

Infografikas LT

Pagalbinis apvaisinimas su donoro sperma

Spermos donorystė (spermos bankas) - tai anoniminė ir altruistinė programa, kurioje donoras nesavanaudiškai atiduoda savo spermą porai, susidūrusiai su vyro nevaisingumo problema ir svajojančiai turėti vaikų. Pagalbinis apvaisinimas (in vitro) naudojant donoro spermą yra vienas iš sėkmingiausių nevaisingumo gydymo metodų, kadangi jį taikant naudojamos sveikų ir jaunų donorų lytinės ląstelės. Pagalbinio apvaisinimo donoro sperma ciklo metu pacientei į gimdą perkeliamas embrionas, gautas apvaisinus jos ar donorės kiaušialąstę su donoro sperma.

Indikacijos apvaisinimui su donoro sperma

 • nustatyta sunkaus laipsnio spermos patologija;
 • nepavyksta gauti partnerio gyvybingų spermatozoidų (azoospermija);
 • ejakuliacijos sutrikimai;
 • didelė rizika perduoti didelę negalią sukeliančią ligą;
 • vyras yra lytiniu keliu plintančių ligų nešiotojas;
 • būklė po onkologinio susirgimo gydymo;
 • pastoti siekia vieniša moteris.

Spermos donoro parinkimas

Donorai yra atrenkami taikant griežtus atrankos kriterijus. Jiems atliekama daugybė tyrimų dėl ligų ar būklių:

 • spermos ištyrimas (patikrinamas vaisingumas);
 • patikrinimas dėl lytiškai perduodamų ligų (nustatome Chlamydia trachomatis, Neisseria gonorrheae, Mycoplasma genitalium, Ureaplasma parvum, Ureaplasma urealyticum);
 • patikrinimas dėl narkotinių medžiagų;
 • patikrinimas dėl užkrečiamų ligų (hepatito B viruso paviršinio antigeno, hepatito B viruso anti-HBc antikūnių, hepatito B viruso amplifikacijos etodu, hepatito C viruso antikūnių, hepatito C viruso amplifikacijos metodu, žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) I ir II tipo antikūnių, žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) amplifikacijos metodu, sifilio TPHA ir RPR metodais). Rezultatus atidžiai įvertina gydytojai specialistai. Taip pat patikrinama, ar donoro šeimos istorijoje nėra žinomų genetinių ligų.

Pagalbinis apvaisinimas su donorinėmis ląstelėmis (embriono donorystė)

Embrionų donorystės programa taikoma, kai yra bet kuri anksčiau paminėta nevaisingumo priežastis (ar priežastys). Embriono donorystė reiškia, jog pagalbinio apvaisinimo procedūrai naudosite donorines lytines ląsteles (donorių kiaušialąstės ir donoro spermą). Tokio gydymo rezultatai yra labai geri, nes naudojamos jaunų, sveikų žmonių ląstelės.

Latvijos pagalbinio apvaisinimo įstatymas embrionų donorystę leidžia taikyti nevaisingų porų, nesusituokusių porų ar vienišų moterų pagalbiniam apvaisinimui. Daugiau informacijos apie mūsų vaisingumo centre Rygoje taikomą embriono donorystės programą>>

Anonimiškumas

Kiaušialąsčių ir spermos donorystės yra visiškai anoniminės. Recipientai negali susitikti su donore/-u, pamatyti jos/jo nuotraukos ar gauti apie ją/jį asmeninės informacijos. Tačiau, renkantis donorę ar donorą, porai pateikiama ši bendra informacija: amžius, plaukų spalva, akių spalva, svoris, ūgis, kraujo grupė, Rh faktorius, išsilavinimas, pomėgiai.

Kiekviena donorė/-as pasirašo sutikimo formą, kurioje pagal LR įstatymus, pažymima, kad ji/jis laisva valia atiduoda ir dovanoja savo kiaušialąstes ar spermą nevaisingai porai ir niekada negalės sužinoti šios poros tapatybės.

Kviečiame tapti donoru/-e

Pasak statistikos, nevaisingumas Lietuvoje paliečia iki 15 proc. porų. Dažnai vienintele išeitimi tokioms poroms tampa donorinės kiaušialąstės arba donoro spermos naudojimas.

Kviečiame Jus tapti donoru ir padėti šioms nevaisingoms poroms įgyvendinti savo svajonę – susilaukti kūdikio. Juk tarp jų gali būti ir Jūsų draugai ar artimieji.

Rašykite mums elektroniniu paštu renata.gylyte@northway.lt ir kartu aptarsime visus tolimesnius žingsnius.

Nežinote, nuo ko pradėti? Susisiekime!

Nežinote, nuo ko pradėti? Susisiekime

Renata Gylytė „Northway“ vaisingumo centrų koordinatorė Į užklausą atsakysiu per 24 val. (darbo dienomis) LT / EN / RU

Kodėl renkasi mus?

 • Ilgametė patirtis

  Jau 12 metų padedame susilaukti vaikų.

 • Gausi specialistų komanda

  Jūsų reprodukcine sveikata rūpinasi plati gydytojų ekspertų komanda.

 • Platus paslaugų spektras

  Konsultacijos, tyrimai, medikamentinis ir chirurginis gydymas, pagalbinio apvaisinimo procedūros, lytinių ląstelių šaldymas, donorystės programos.

 • Pažangi ir moderni įranga

  Naujausia laboratorinė įranga, įdiegti pažangiausi embrionų auginimo ir vertinimo metodai bei kokybės sistema.

 • Kompensuojamos paslaugos

  Pagalbinio apvaisinimo paslaugos gali būti kompensuojamos TLK.

 • Vaisingumo laboratorijos kiekviename padalinyje

  Esame šalia kiekviename žingsnyje. Visos procedūros gali būti atliktos Jūsų pasirinktame mieste: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Rygoje.

Atsiliepimai

Viskas visada labai tvarkinga, gydytojai atsako į klausimus ir rūpinasi gydymo eiga. Turbūt geriausia patirtis gydymo įstaigoje, kokią esu turėjusi.
Viskas labai patinka. Gydytoja Elina Žurman ir jos seselė labai paslaugios, profesionalios, atsako į visus klausimus.
Puikus gydytojos Rasos Dargienės bendravimas, išsamus paaiškinimas viso apsilankymo metu į bet kokį klausimą. Profesionalumas ir savo darbo išmanymas. Tik geriausi atsiliepimai.
Man patiko klinikos vieta, taip patiko gydytojas Gricius. Jis yra konkretus, pasako, kaip yra, ir pasako, ko toliau reikia norint pasiekti tam tikrą rezultatą. Tikrai sugrįšiu.
Labai profesionalus, atidus ir išklausantis gydytojas Žydrūnas Žėba. Įsigilinantis į situaciją, skiriantis pakankamai laiko konsultacijai, atsakantis konkrečiai ir aiškiai į visus klausimus. Maloni ir rami klinikos aplinka.
Maloni atmosfera tik atėjus į kliniką, personalas paslaugus, malonus. Gydytojo Ž. Misevičiaus profesionalumas - 100%.

Straipsniai ir naujienos

Naujienos

Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos konferencija Olandijoje

2024 m. liepą „Northway“ vaisingumo centrų komanda dalyvavo viename svarbiausių kasmetinių...
Skaityti
Straipsnis

Pagalbinio apvaisinimo ekspertės atgaivina viltį pastoti moterims, kurioms virš 40

Nevaisingumo priežastys neretai būna nulemtos pasikeitusių šiuolaikinės...
Skaityti
Tinklalaidė

Ovuliacijos stimuliacija – kada ir kaip? | Vaisingumo šaknys

Pokalbis su akušere-ginekologe Rasa Dargiene apie ovuliaciją, jos nebuvimą...
Skaityti

Nežinote, nuo ko pradėti?
Susisiekime!

Renata Gylytė
„Northway“ vaisingumo centrų koordinatorė
Į užklausą atsakysiu per 24 val. (darbo dienomis)
LT, EN, RU