Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Kaip atliekama profesionali burnos higiena

147

Profesionali burnos higiena – tai efektyvi apsauga nuo ėduonies bei periodonto ligų. Šias ligas sukelia bakterijos, esančios ant danties paviršiaus, dantenų vagelėse. Burnoje esančios bakterijos paverčia cukrų ir kitus angliavandenius rūgštimis, kurios ardo danties struktūrą. Ilgainiui dantyse atsiranda skylės, aplinkinių audinių susirgimai, kuriems stipriai progresuojant dantys yra prarandami. Burnos higienos kaina, tai suma, kurią sumokate už ilgalaikę savo dantų sveikatą.

Kaip atliekama ši procedūra?

Pirmiausiai, pacientą apžiūrintis higienistas įvertina burnoje esančių audinių būklę. Procedūros metu yra šalinamos minkštos bei kietos apnašos, dantų akmenys, poliruojamas dantų, plombų paviršius, gerinama dantenų būklė, mažinamas jų jautrumas, užkertamas kelias periodonto ligoms.

Viršdanteniniai bei podanteniniai konkrementai šalinami naudojant ultragarsinį skalerį ir rankinius periodontologinius instrumentus (kiuretes). Pigmentinės apnašos susidariusios nuo rūkymo, kavos, arbatos ar kitų dažančių medžiagų yra nupoliruojamos oro abrazijos būdu (AIR-FLOW). Intensyvi oro, vandens bei sodos miltelių srovė, nukreipta statmenai dantų paviršiui, leidžia neskausmingai, greitai nuvalyti susikaupusias pigmentines apnašas.

Dantų bei plombų paviršiai poliruojami naudojant abrazyvo turinčią pastą. Nupoliruoti paviršiai tampa kur kas atsparesni ėduoniui, kaupiasi mažiau apnašų, akmenų. Jautrių dantų kakleliai nujautrinami pasitelkiant specialias priemones.

Kad rezultatai džiugintų ilgiau

Atlikus procedūrą ir siekiant išlaikyti pasiektus rezultatus kuo ilgesnį laiką, pacientui išaiškinama individualios burnos higienos svarba, parenkamos tinkamos priemonės – tam tikro kietumo šepetėlis, speciali pasta – išmokoma jomis teisingai naudotis.

Kiekvienas iš mūsų žino, jog dantis būtina valyti 2 kartus per dieną, ryte ir vakare, bet toli gražu ne visi – kad būtina kruopščiai valyti liežuvį. Specialistai rekomenduoja rinktis minkštą dantų šepetėlį bei keisti jį nauju kas 2-3 mėnesius, taip pat ir po profesionalios burnos higienos procedūrų ar persirgus infekcinėmis ligomis. Kiekvieną dieną privalu naudoti dantų siūlą ir tarpdančių šepetėlius. Norint, kad dantys būtų sveiki ir gražūs, patariama vartoti mažiau cukraus ar jo produktų, valgyti daugiau daržovių, natūralių maisto produktų, atsisakyti rūkymo.

Šiuolaikiniam, nuolatos skubančiam žmogui geriausias būdas išvengti karieso ar periodonto ligų yra reguliariai atliekama burnos ertmės higiena. Ją rekomenduojama atlikti kas pusę metų. Tačiau procedūros dažnumas priklauso nuo individualios higienos įgūdžių, polinkio kauptis apnašoms. Jei susiduriama su periodoto patologija, procedūrą reikėtų kartoti kas 3-4 mėnesius. Profesionalūs higienistai yra pasiruošę pateikti kiekvienam pacientui geriausiai tinkamas rekomendacijas.

Kviečiame užsukti į „Northway” medicinos centrą Vilniuje, kur profesionalios burnos higienistės pasirūpins gražia Jūsų šypsena. Daugiau apie centre atliekamas burnos higienos paslaugas>

Konsultuojantys gydytojai
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu