Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Pagrindinės priežastys, dėl kurių kreipiamasi į gydytoją dietologą

74

Nutukimas – tai tokia organizmo būsena, kai žmogaus kūne yra pernelyg didelis riebalinio audinio kiekis, trukdantis normaliam organizmo funkcionavimui. Nutukimas gali sukelti pavojų ne tik sveikatai, bet ir gyvybei, skatindamas cukrinio diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų, tulžies pūslės akmenligės, padidėjusio kraujospūdžio ir cholesterolio kiekio, osteoartrito išsivystymą. Nutukimo priežastimi gali būti vienas arba keli iš šių faktorių: žmogaus gyvenimo būdas, medžiagų apykaitos sutrikimai, socialiniai, kultūriniai, genetiniai veiksniai.

Virškinimo sistemos sutrikimai – tai organizmo būsena, kai virškinimas nenormaliai sulėtėja, nesuvirškintas maistas virškinamajame trakte pradeda rūgti, atsiranda įvairūs negalavimai ir organizmas nepasisavina pakankamai maisto medžiagų. Virškinimo sistemos sutrikimų priežastys: blogi valgymo įpročiai (blogai sukramtytas maistas, persivalgymas, valgymas vėlai vakare, gausiai vartojami skysčiai valgio metu), patiriamas didelis stresas, sumažėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas ir virškinimo fermentų gamyba.

Valgymo sutrikimai – tai liga, kuria susergama po savavališko dietų laikymosi, norint kuo greičiau numesti svorio. Dažniausiai pasitaikantys valgymo sutrikimai yra nervinė bulimija ir nervinė anoreksija. Nervinė bulimija yra valgymo sutrikimas, kai žmogus nuolat persivalgo, po to sukelia vėmimą arba vartoja vidurius laisvinančius vaistus. Nervinė anoreksija yra valgymo sutrikimas, kai žmogus sverdamas gerokai mažiau nei reikia, vis dar jaučiasi storas ir bijo sustorėti. Valgymo sutrikimų priežastys yra psichologinio pobūdžio.

Įvairios ligos, kuriomis sergant yra būtina kontroliuoti maisto racioną. Tai gali būti virškinimo sistemos ligos (kepenų ligos, dirgliosios žarnos sindromas, Krono liga ir kitos), cukrinis diabetas, dislipidemija, podagra.

Konsultuojantys gydytojai

Edita SAUKAITYTĖ-BUTVILĖ

Dietologė
  • lt , en
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu