Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Endoskopinė pilvo diastazės korekcija (laparoskopinė)

Diastazė – tai tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas. Ši būklė dažniausiai pasireiškia po nėštumo arba dėl didelio svorio padidėjimo. Didelio laipsnio pilvo raumenų išsiskyrimas matosi akivaizdžiai – pilvas atrodo pakaręs, smarkiai išsipučia pavalgius ar atsigėrus. Visgi pilvo raumenų diastazė nėra vien tik estetinė problema. Ilgainiui ji gali sukelti ir sveikatos problemų – gali atsirasti išvaržų, skaudėti nugarą, susilpnėti dubens dugno raumenys, dėl ko gali atsirasti šlapimo nelaikymo problemos bei suprastėjęs lytinis gyvenimas.

Laparoskopinė pilvo diastazės korekcija yra chirurginė operacija, kurios metu koreguojami išsiskyrę tiesieji pilvo raumenys, tam, jog būtų atkurta jų anatominė padėtis ir funkcionalumas. Laparoskopinė (SCOLA medotu) diastazės operacija yra pranašesnė už atviru būdu atliekamą operaciją ne tik estetiškai – dėl itin mažų pjūvių, tačiau pasižymi ir lengvesniu, tausojančiu bei trumpiau trunkančiu pooperaciniu laikotarpiu.

Kaip atliekama laparoskopinė pilvo sienos diastazės korekcija (SCOLA medotu)

SCOLA (Subcutaneous Onlay Laparoscopic Approach) yra vienas naujausių ir veiksmingiausių metodų, atliekant endoskopinę pilvo diastazės korekciją. Šios metodikos privalumai lyginant su kitomis plastinėmis pilvo operacijomis yra mažesnė komplikacijų rizika ir, svarbiausia, puikus estetinis rezultatas dėl itin mažo pjūvio ir minimalių invazinių procedūrų. Operacija atliekama bendrinėje nejautroje. Chirurgas atlieka tris nedidelius (1-2cm) pjūvius šiek tiek virš gaktikaulio ir per juos įveda kamerą bei specialius instrumentus, kuriais yra atidalinamas poodis ir susiuvami prasiskyrę pilvo raumenys. Jei pacientei buvo anksčiau atlikta Cezario pjūvio operacija, diastazės šalinimas gali būti atliktas per tą pačią pjūvio vietą, taip nesukuriant jokių naujų randų.

Pooperacinis laikotarpis

Po operacijos itin svarbu dėvėti specialų kompresinį korsetą, prilaikantį pjūvio vietą bei sumažinantį skausmą judėjimo metu. Po diastazės korekcijos operacijos į darbą galima grįžti praėjus 2 savaitėms po operacijos arba 4 savaitėms, jei dirbate fizinį darbą. Intensyvios fizinės veiklos, įskaitant ir svorio, didesnio nei 5 kg kilnojimą, patariama vengti apie 6-8 savaites po operacijos. Diastazės šalinimo operacija neturi jokios įtakos kitiems nėštumams. Tačiau, jei planuojate šeimos pagausėjimą, rekomenduojama operaciją atlikti po paskutinio gimdymo, kadangi tiesieji pilvo raumenys gali išsiskirti kiekvieno nėštumo metu.

Prieš operaciją būtina atvykti į gydytojo chirurgo konsultaciją. Konsultacijos metu suteikiama detali informacija apie operaciją ir tikslią operacijos kainą. Chirurginis gydymas planuojamas gydytojo ir paciento suderintu laiku.

Pacientams, turintiems papildomą sveikatos draudimą ir planuojantiems operacinį gydymą medicinos centre, būtina apmokėjimo sąlygas iš anksto suderinti su draudimo kompanija. Dėl procedūros apmokėjimo patvirtinimo teiraukitės „Northway“ medicinos centro kasoje.

Paslaugos kaina

Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina €

Endoskopinė pilvo diastazės korekcija (laparoskopinė)

Paslaugas teikiantys gydytojai

Dr. VitalijusEISMONTAS

Abdominalinis chirurgas
  • lt , en , ru
  • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9
Atgal
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu