Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Tulžies pūslės pašalinimas (laparoskopinė cholecistektomija)

Cholecistektomija arba tulžies pūslės šalinimo operacija – viena dažniausių pilvo chirurgų atliekamų operacijų. Jos dažniausiai prireikia dėl tulžies pūslės akmenligės, kuri sukelia maudimą ar stiprų skausmą po dešiniuoju šonkauliu lanku. Jei atliekant vidaus organų echoskopiją, tulžies pūslėje aptinkami akmenys, tačiau jie pacientui nekelia diskomforto bei skausmo, galima susilaikyti nuo operacijos, situaciją paliekant stebėjimui.

Tulžies pūslės šalinimo operaciją tokiais atvejais patariama atlikti tik vyresniems žmonėms, kuriems laikui bėgant daugėja gretutinių ligų ir bet kokia chirurginė intervencija didina operacijos riziką. Operacija taip pat siūloma daug keliaujantiems po mažiau civilizuotas šalis, kur užklupus akmenligės priepuoliui, būtų sunku sulaukti kvalifikuotos gydytojų pagalbos.

Kita dažna priežastis, kodėl prireikia šalinti tulžies pūslę, – susiformavę polipai tulžies pūslės gleivinėje. Atliekant vidaus organų echoskopiją net ne visada pavyksta tiksliai nustatyti, ar tai akmuo, ar polipas. Tulžies pūslės polipas yra rizikos veiksnys išsivystyti tulžies pūslės vėžiui.

Mažesnis nei 5 milimetrų polipas dažnai paliekamas stebėjimui. Jei polipas pradeda didėti, rekomenduojama atlikti laparoskopinę cholecistektomiją.

Operacija ir pooperacinis laikotarpis

Tulžies pūslės šalinimo operacija arba laparoskopinė cholecistektomija atliekama pro nedideles skylutes pilvo sienoje, taip vadinamu laparoskopiniu būdu. Įprastai po tulžies pūslės pašalinimo žmogus nejaučia didelio skausmo ir gana greitai gali grįžti į įprastą gyvenimą. Kitą dieną po operacijos pacientas išleidžiamas namo.

Prieš operaciją būtina atvykti į gydytojo chirurgo konsultaciją. Konsultacijos metu suteikiama detali informacija apie operaciją ir tikslią operacijos kainą. Chirurginis gydymas planuojamas gydytojo ir paciento suderintu laiku.

Paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti mokamas papildomas nemedicinines paslaugas, susijusias su atliekama procedūra. Nakvynės kaina į paslaugos kainą neįskaičiuota.

Pacientams, turintiems papildomą sveikatos draudimą ir planuojantiems operacinį gydymą medicinos centre, būtina apmokėjimo sąlygas iš anksto suderinti su draudimo kompanija. Dėl procedūros apmokėjimo patvirtinimo teiraukitės „Northway“ medicinos centro kasoje.

Paslaugos kaina

Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Norėdami matyti paslaugas ir jų kainas pasirinkite miestą
Paslaugas teikiantys gydytojai

DeividasNARMONTAS

Bendrasis, abdominalinis chirurgas, koloproktologas
  • lt , en , ru
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Dr. VitalijusEISMONTAS

Abdominalinis chirurgas
  • lt , en , ru
  • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

NerijusKASELIS

Abdominalinis (pilvo) chirurgas
  • lt , en , ru
  • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

AlgirdasPALŠIS

Gydytojas chirurgas
  • lt , en , ru
  • Kretinga, J. Basanavičiaus g. 80
Atgal
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu