Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Tiesaus stuburo programa

Stuburo iškrypimą provokuoja daugybė įvairių veiksnių. Apie 20% atvejų skoliozė yra paveldima: paprastai ir ja sergančių vaikų tėvai turi įgimtų raumenų –  kaulų sistemos pažeidimų. Stuburo iškrypimas gali formuotis ir dėl gimdymo traumų, kartais jį sukelia įvairios nervų ir raumenų ligos. Apie 70% nugaros skausmus kenčiančių suaugusiųjų dar paauglystėje turėjo stuburo iškrypimą. Dėl netaisyklingos stuburo konfigūracijos, tarpslankstelinius diskus ir sąnarius veikia fiziologiškai neadekvačios apkrovos – greičiau vystosi poskoliozinė osteochondrozė. O ši vėliau sukelia neurologinius skausminius sindromus.

Stuburo iškrypimą ypač spartina nekoreguojama ydinga vaiko laikysena, kuri nustatoma beveik kas antram vaikui. Taisyklinga laikysena, kaip ir visi mūsų įgūdžiai ir įpročiai, nėra įgimti. Jie formuojasi visą gyvenimą, nuo pat vaikystės.

Stuburo iškrypimas – rimta liga, kurią reikia ilgai, kompleksiškai ir sistemingai gydyti. Sveikatingumo ir reabilitacijos centre vykdoma programa „Tiesus stuburas“, kurios metu gydoma judesiu – kineziterapija. Anksti pradėtas gydyti vaikas ateityje išvengia nugaros skausmų.

Prieš pradedant gydyti stuburo iškrypimą, reikia įvertinti raumenų – kaulų sistemą ne tik neurologiniu, ortopediniu požiūriu, bet ir biomechaniškai.