Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Vaisingumo centras: nevaisingumo gydymas

Mūsų misija

Kol vienos poros ieško kuo patikimesnių apsisaugojimo nuo nėštumo būdų, kitos svajoja apie vaikus, bet niekaip negali jų susilaukti. Remiantis statistikos duomenimis, nevaisingumas Lietuvoje paliečia net apie penktadalį šeimų.

Vaisingumo centrų „Northway” komandos tikslas – kuo tiksliau nustatyti poros nevaisingumo priežastis ir skirti veiksmingiausią gydymą, padedantį susilaukti kūdikio.

Mums svarbus pacientų pasitikėjimas, todėl vaisingumo centruose „Northway“ ypatingas dėmesys skiriamas pacientų saugumo, privatumo bei sveikatos informacijos konfidencialumo užtikrinimui.

Kada kreiptis

Remiantis geros praktikos rekomendacijomis, nesant akivaizdžių sutrikimų ir nenaudojant jokių apsisaugojimo nuo nėštumo priemonių, moteris turėtų pastoti per vienerius metus. Jeigu per tiek laiko pastoti nepasiseka, reikėtų kreiptis į nevaisingumo gydymo specialistą. Kreiptis turi abu partneriai – abiejų jų ištyrimas pradedamas vienu metu.

Vyresnėms nei 35 metų moterims, taip pat moterims, sirgusioms lytinių organų uždegimais, besiskundžiančioms kiaušidžių veiklos sutrikimais, patyrusioms persileidimą, negimdinį nėštumą ar savanorišką nėštumo nutraukimą, taip pat tada, kai yra tam tikrų žinomų vaisingumo sutrikimų, trukdančių porai pastoti (pvz. vyro spermos pakitimai) rekomenduojama į gydytoją kreiptis po pusmečio nesėkmingų bandymų pastoti.

Gydytojų kvalifikacija šiuo metu labai išaugusi, nevaisingumo gydymo metodai – stipriai patobulėję, todėl kuo anksčiau pora kreipsis dėl ištyrimo, tuo didesnė bus tikimybė susilaukti kūdikio.

Diagnostika

Nevaisingumo gydymas priklauso nuo jį sukėlusių priežasčių, todėl pirmiausia mėginama jas išsiaiškinti. Šiuolaikinis nevaisingumo gydymo principas yra paremtas greita ir tikslia diagnostika, negaištant laiko ir pateikiant aiškias bei tikslias gydymo rekomendacijas. Mūsų vaisingumo centruose taikomas „one-stop“ nevaisingumo ištyrimo metodas, kai per vieną dieną atliekamas visapusiškas moters ir vyro ištyrimas, padedantis tiksliai nustatyti galimas poros nevaisingumo priežastis. Akušerijos ir ginekologijos specialistai moters reprodukcinių organų būklę ir veiklą tiria atlikdami trasvaginalinę endoskopiją. Procedūros metu, taikant vietinę arba intraveninę nejautrą, gydytojas akušeris-ginekologas tiria gimdos ertmę bei galimą jos patologiją, įvertina mažojo dubens organus, kiaušides, kiaušintakius, patikrina praeinamumą ir t.t. Tuo pat metu tiriama ir vyro sperma, tad tą pačią dieną gaunama visa reikalinga informacija, kuria remiantis gydytojai porai gali pateikti aiškų atsakymą dėl vaisingumo sutrikimų priežasčių ir jų koregavimo poreikio.

„One-stop“ ištyrimo metodas itin patogus poroms, kurios atvyksta iš kitų miestų ar užsienio, nes jis suteikia galimybę per vieną dieną gauti išsamią informaciją ir rekomendacijas, kaip toliau planuoti pastojimą. Šio metodo esmė – ne tik nustatyti nepastojimo priežastį, tačiau, prireikus iš karto ją ir pašalinti, todėl jis ypač palankus vyresnėms nei 35-rių metų moterims, kurioms laikas yra labai svarbus.

Gydymas

Didelę patirtį turintys vaisingumo centrų „Northway” specialistai Vilniuje, Klaipėdoje ir Kaune konsultuoja, tiria nevaisingumo priežastis ir gydo pasitelkdami efektyvius nevaisingumo gydymo metodus. Nevaisingumo diagnostikos ir gydymo procedūros atliekamos pažangiausia medicinos ir laboratorine įranga. Nevaisingoms poroms taikomi įvairiausi gydymo metodai – nuo pačių paprasčiausių iki itin sudėtingų. Priklausomai nuo poros sveikatos sutrikimų, moteriai, vyrui arba abiems yra skiriami specialūs medikamentai, esant poreikiui, atliekamas chirurginis gydymas.

Gydant moters nevaisingumo priežastis, taikomi du pagrindiniai minimaliai invaziniai endoskopiniai ir ypatingai moters sveikatą tausojantys būdai – histeroskopija ir laparoskopija. Remiantis JAV reprodukcinės medicinos draugijos statistika, taikant medikamentinį ir chirurginį gydymą, net 85-90 proc. atvejų šeima gali susilaukti palikuonių be pagalbinio apvaisinimo procedūrų.

Vyrų nevaisingumo gydymas priklauso nuo priežasčių. Esant infekcijoms, varikocelei, hormoniniams nukrypimams, skiriamas antibakterinis, hormoninis ar operacinis gydymas. Dėl aplinkos, gyvenimo būdo ar ligų padidėjusiai organizmo oksidacinei pažaidai koreguoti gali būti skiriami antioksidantai, taip pat, jei įmanoma, koreguojami gyvenimo būdo veiksniai.

Teikiamos paslaugos

Vaisingumo centruose „Northway“ dirba ilgametę darbo patirtį turintys nevaisingumo gydymo profesionalai. Patyrę gydytojai akušeriai ginekologai, andrologai teikia išsamias konsultacijas, atlieka reikalingus tyrimus tikslioms nevaisingumo priežastims nustatyti, skiria kiekvienu atveju labiausiai tinkamus pažangiausius gydymo metodus.

Svarbiausias nevaisingumo gydymo specialistų tikslas – kaip įmanoma tiksliau nustatyti poros nevaisingumo priežastis, kad būtų galima skirti veiksmingą gydymą, padedantį susilaukti kūdikio. Diagnostikai ir nevaisingumo gydymo stebėjimui pasitelkiami įvairūs tyrimai: transvaginalinė echoskopija, transabdominalinė moteriškų genitalijų echoskopija, histerosalpingograma (ultragarsinis įvertinimas), kiaušintakių pratekamumo tyrimas su „ExEm“ putomis ultragarso kontrolėje, diagnostinė histeroskopija „Endosee Advance“, spermograma ir oksidacinės pažaidos vertinimas „MiOXSYS“, endometro receptyvumo genetinis testas „BeReady“, neinvazyvus embrionų implantacijos tyrimas „ConceptEasy“, neinvazyvus genetinis embrionų tyrimas „Embrace“ ir kt.

Vaisingumo centruose atliekamos visos pagalbinio apvaisinimo procedūros: intrauterininė inseminacija (IUI), apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF), intracitoplazminė spermatozoido injekcija (ICSI) + IVF, PICSI + ICSI + IVF, atšildytų kiaušialąsčių apvaisinimas (ICSI) kartu su embriono patalpinimu. Siekiant geriausių rezultatų, atliekamas endometro paruošimas prieš pagalbinio apvaisinimo procedūrą, gimdos gleivinės bei kiaušidžių PRP terapija, naudojant PROSYS sistemą, folikulų punkcija prieš kiaušialąsčių šaldymą. Pacientams taip pat siūlomas spermos, kiaušialąsčių ar embrionų šaldymas (vitrifikacija) ir saugojimas.

Su vaisingumu susidūrusioms poroms taip pat teikiamos medicininės akupunktūros procedūros. Akupunktūros poveikis vaisingumui įrodytas moksliniais tyrimais. Remiantis jų duomenimis, akupunktūros naudojimas kartu su medicininėmis pagalbinio vaisinimo procedūromis turi reikšmingą teigiamą poveikį pastojimų dažniui. Akupunktūra veikia vaisingumui svarbių hormonų išsiskyrimą, taip pagerindama reprodukcinių organų funkciją. Ji gali pagerinti endometriumo imlumą, padidindama kraujotaką į gimdą. Akupunktūros terapija taip pat sėkmingai slopina streso hormonų išsiskyrimą, simpatinę nervų sistemą, kuriai suaktyvėjus, neveikia parasimpatinė nervų sistema, apimanti ir reprodukcinę funkciją. Akupunktūra taip pat gali padėti pagerinti spermos kokybę, sumažinti IVF gydymo metu skiriamų hormoninių preparatų šalutinius poveikius. Ji taip pat turi teigiamą poveikį nėščiųjų savijautai ir sumažina persileidimo riziką.

Vaisingumo centruose „Northway“ taip pat siūloma galimybė poroms susilaukti kūdikio, pasinaudojant donorų spermos banku ar kiaušialąsčių donorystės programa su kiekvienai porai individualiai parinktais donorais. Lytinių ląstelių donorai yra atrenkami taikant griežtus atrankos kriterijus, jiems atliekama daugybė tyrimų dėl ligų ar kt. būklių. Rezultatus atidžiai įvertina gydytojai specialistai.

TLK kompensuojamos pagalbinio apvaisinimo paslaugos

Porai, kuri kreipiasi dėl pagalbinio apvaisinimo paslaugų su TLK kompensacijos galimybe, atvykstant nevaisingumo specialisto konsultacijai reikėtų su savimi turėti:
1. Asmens tapatybės kortelę;
2. Santuokos liudijimą;
3. Gydytojo siuntimą konsultacijai dėl pagalbinio apvaisinimo, kuriame nurodyta diagnozė N97.8 „Kitos prigimties moters nevaisingumas“;
4. Vyrui – spermogramą;
5. Moteriai hormonų tyrimus – TTH, AMH, FSH ir prolaktiną.

Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis pagalbinio apvaisinimo paslaugos kompensuojamos sutuoktiniams, apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu, jeigu moteris yra ne vyresnė kaip 42 metų amžiaus ir jie kreipiasi dėl TLK kompensuojamų pagalbinio apvaisinimo paslaugų (IVF, ICSI, PICSI, TESA), esant šioms indikacijoms:

 • kiaušintakių patologija;
 • ovuliacijos sutrikimai, kai ovuliacijos stimuliacija buvo neveiksminga;
 • endometriozė;
 • partneriams diagnozuotas neaiškios kilmės nevaisingumas.
 • ICSI indikacijos
 • nepakankama vyriškų lytinių ląstelių koncentracija ir (ar) judrumas;
 • vyro spermoje yra normali spermatozoidų koncentracija, tačiau morfologiškai normalių formų yra mažiau nei 4 proc.;
 • vyriškos lytinės ląstelės gautos TESA būdu;
 • vyriškos lytinės ląstelės gautos iš lytinių ląstelių banko ir jų gyvybingumas ženkliai sumažėjęs;
 • naudojamos lytinių ląstelių banke saugotos moteriškos lytinės ląstelės.

Sutuoktiniams atitinkantiems nurodytus kriterijus, PSDF biudžeto lėšomis apmokamos ir kitos reikalingos pagalbinio apvaisinimo paslaugos.

Sutuoktiniams PSDF biudžeto lėšomis apmokami ne daugiau kaip 2 pagalbinio apvaisinimo ciklai: IVF, ICSI, PICSI, TESA.

Daugiau informacijos apie pagalbinio apvaisinimo paslaugų teikimo ir jų apmokėjimo privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis sąlygas galite rasti ČIA >>

SVARBU. Jeigu pora kreipiasi į vaisingumo specialistą dėl nevaisingumo priežasčių diagnostikos ar gydymo, esant kitoms, nei anksčiau paminėtoms indikacijoms, taip pat jei jie neatitinka Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. gruodžio 20 d. įsakyme Nr. V-1452 nurodytų kriterijų, už konsultaciją ir kitas paslaugas jie moka patys pagal vaisingumo centro „Northway“ įkainius.

Kokių rezultatų galima tikėtis

Vaisingumo centruose „Northway” pasiekiamas klinikinių nėštumų dažnis, taikant pagalbinio apvaisinimo procedūras, atitinka, o kai kuriais atvejais netgi viršija geriausius Europos bei pasaulio rezultatus.

Nuolat savo žinias gilinantys ir kvalifikaciją tobulinantys vaisingumo centro specialistai džiaugiasi pasiektais rezultatais – 2022 m. po pagalbinio apvaisinimo procedūrų pastojo kas antra moteris, o kumuliacinis nėštumų dažnis (tikimybė pastoti per 2 metus) siekia net 56 procentus.

Kodėl verta rinktis mus

Suprantame, kad nevaisingumo gydymo proceso metu patiriami iššūkiai gali būti sudėtingi, lydimi įvairių nuotaikų, emocijų, anksčiau nepatirtų išgyvenimų. Todėl kiekvienai į mus besikreipiančiai porai skiriame ypatingą dėmesį, ir siekiame, kad viso gydymo metu ji jaustų mūsų globą bei rūpestį.

Turime didelę nevaisingumo gydymo patirtį. Mūsų specialistai nuolat tobulina savo kvalifikaciją Lietuvos ir užsienio konferencijose, seminaruose, stažuojasi pas pasaulyje pripažintus nevaisingumo gydymo specialistus garsiose klinikose. Per 24 veiklos metus vaisingumo centruose „Northway“ atlikta 2369 IVF (apvaisinimų mėgintuvėlyje)/ICSI (intracitoplazminių spermatozoido injekcijų). 2022 m. po šaldytų embrionų perkėlimo pastojo 50 proc., po šviežių embrionų perkėlimo 49 proc. moterų.

Puikius rezultatus užtikrina vaisingumo centruose „Northway“ dirbančių specialistų naudojami naujausi diagnostikos ir gydymo metodai, apvaisinimo laboratorijoje įdiegta kokybės sistema ir pažangiausia laboratorinė įranga.

Didžiuojamės vaisingumo centro profesionalais ir džiaugiamės, kad atsakingas jų darbas bei sukaupta patirtis daugeliui mūsų pacientų padėjo susilaukti ilgai lauktų mažylių.

Nevaisingumo gydymo specialisto konsultacija
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina €
Informacija ruošiama
Apvaisinimas moters kūne
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina €
Informacija ruošiama
Apvaisinimas mėgintuvėlyje
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina €
Informacija ruošiama
Apvaisinimas donorinėmis ląstelėmis
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina €
Informacija ruošiama
Vaisingumo tyrimai moterims
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina €
Informacija ruošiama
Vaisingumo tyrimai vyrams
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina €
Informacija ruošiama
TLK kompensuojamos pagalbinio apvaisinimo paslaugos
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina €
Informacija ruošiama
Pasinaudokite partnerių pasiūlymais:
Vaisingumo centro specialistai

RolandasŽIOBAKAS

Akušeris-ginekologas, nevaisingumo gydymo specialistas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

RedaŽIOBAKIENĖ

Akušerė-ginekologė, nevaisingumo gydymo specialistė
 • lt, en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

ŽydrūnasŽĖBA

Akušeris-ginekologas, nevaisingumo gydymo specialistas
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

AudronėMEŠKAUSKIENĖ

Akušerė-ginekologė, nevaisingumo gydymo specialistė
 • lt, en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

DianaJATUŽIENĖ

Akušerė-ginekologė, nevaisingumo gydymo specialistė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Dr. VaidaSIMANAVIČIENĖ

Embriologė
 • lt , en
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Dr. ŽivilėČERKIENĖ

Embriologė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Prof. BirutėŽILAITIENĖ

Endokrinologė-andrologė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Dr. LinaMOCKEVIČIENĖ

Akušerė-ginekologė, nevaisingumo gydymo specialistė
 • lt , en , ru , es
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

ŽivilėPETRUTIENĖ

Akušerė-ginekologė, nevaisingumo gydymo specialistė
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

RasaDARGIENĖ

Akušerė-ginekologė, nevaisingumo gydymo specialistė
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

ElinaŽURMAN

Akušerė-ginekologė, nevaisingumo gydymo specialistė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19
 • Kaunas, Miško g. 25A

TomasLŪŽA

Akušeris-ginekologas, nevaisingumo gydymo specialistas
 • lt , en , ru , es , jp
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

Dr. ViktorijaŽITKUTĖ

Akušerė-ginekologė, nevaisingumo gydymo specialistė
 • lt , en
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Dr. AušraSTUMBRYTĖ-KAMINSKIENĖ

Embriologė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

ŽygimantasMISEVIČIUS

Akušeris-ginekologas, nevaisingumo gydymo specialistas
 • lt , en
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19
 • Kaunas, Miško g. 25A

GedaHOLCMANN

Akušerė-ginekologė, nevaisingumo gydymo specialistė
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

OdetaDRŪLYTĖ

Akušerė-ginekologė, nevaisingumo gydymo specialistė
 • lt , en , ru
 • Klaipėda, Naujoji Uosto g. 9

PovilasJUKNA

Akušeris-ginekologas, nevaisingumo gydymo specialistas
 • lt , en , ru
 • Kaunas, Miško g. 25A

Atsiliepimai

Visi atsiliepimai
Rasa | 2019 Gegužės 16 d.Labai patiko medicinos personalas, gydytojo suteikta informacija. Gydytoja anesteziologė viską išsamiai papasakojo. Slaugytojos labai rūpestingos ir dėmesingos. Esu dėkinga gydytojui Makulavičiui, anesteziologei, slaugytojoms. AČIŪ!
Genutė | 2019 Birželio 16 d.Labai patiko dėmesingumas, supratimas, paslaugų kokybė. Personalas labai prižiūri ir visada suteikia reikiamą pagalbą. 10 balų iš 10! Ačiū gydytojui M. Šakaliniui bei visam personalui už priežiūrą ir rūpestį. Už gerai ir nuoširdžiai atliekamą darbą, kai jauti, kad tu tikrai rūpi. Viskas labai kokybiška ir profesionalu.
Ugnė | 2019 Liepos 3 d.Didelis ačiū gydytojai Ernestai Morozaitei už puikiai atliktą operaciją, nuoširdų dėmesį ir neblėstantį optimizmą. Taip pat dėkoju Northway chirurgijos centro darbuotojams už profesionalumą, o ypač centro slaugytojoms už rūpestį ir draugiškumą.
Laura, C. | 2019 Liepos 3 d.Žydrūnas Žėba (Vaisingumo klinika) - gydytojas tikrąją to žodžio prasme. Tai ypač svarbu, kai kalbama apie norą ir galimybes susilaukti vaikučio (sunkų ir sudetingą IVF kelią). Tai gydytojas, kuris yra supratingas, maloniai, ramiai, kantriai išklauso, išsamiai atsako į visus klausimus ir priima pačius saugiausius bei tikslingiausius sprendimus dėl ...
Kazlauskas | 2019 Liepos 4 d.Didelis AČIŪ sesutei Giedrei už jos sugaištą laiką po darbo dėl mano sveikatos problemų ir daktarei Astai Mastavičiūtei. Pati geriausia komanda.
Laura | 2019 Liepos 16 d.Rekomenduojam, kam aktualu estetinė chirurgija, kūno kontūro korekcija, injekcijos - vienareikšmiškai savo srities virtuozas, pats geriausias chirurgas Darius Jauniškis. Didžiausios rekomendacijos ir didžiausias ačiū už viską!
Monika | 2019 Liepos 16 d.Noriu padėkoti daktarui K. Bliznikui už išsamią kolsultaciją ir sėkmingai atliktą operaciją! Taip pat labai didelis ačiū slaugytojoms Boženai ir Galinai už nepaprastą priežiūrą po operacijos.
Halina M. | 2019 Liepos 16 d.Dėkoju nuostabiai gydytojai Astai Mastavičiūtei už gydymą ir priežiūrą, už nuoširdų bendravimą. Gydytoja, pas kurią lankiausi su pasitikėjimu ir visada žinojau, kad suteiks pagalbą. Nuoširdus ačiū.
Marius B. | 2019 Liepos 16 d.Noriu pagirti higienistę Editą Dvareckaitę už profesionalumą atliekant savo darbą, bei malonų bendravimą. Pirmą kartą lankiausi jūsų įstaigoje ir tikrai likau patenkintas tiek priėmimu, tiek specialistės darbu. Laikas tikrai neprailgo procedūros metu, nejaučiau jokio diskomforto, nustebino specialistės atidumas bei susidomėjimas! Edita uždavė nemaž...
Agnė J. | 2019 Liepos 16 d.Šilčiausiai dėkoju gydytojui Bružui už išsamią konsultaciją, atidumą ir žmogiškumą. Sveikatos ir stiprybės jums.
Visi atsiliepimai
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu