Kas yra MRT?
Magnetinio rezonanso tomografija (MRT, BMRT) – vienas pažangiausių, saugiausių ir išsamiausių diagnostikos metodų. Šio neinvazinio tyrimo metu naudojamas stiprus magnetinis laukas ir radijo dažnių bangos, kurie leidžia išgauti didelės raiškos vidaus organų ir minkštųjų audinių vaizdus. MRT metu neišskiriama kenksminga jonizuojanti spinduliuotė (radiacija). „Northway“ medicinos centruose Vilniuje ir Klaipėdoje atliekami įvairių kūno sričių ir organų sistemų magnetinio rezonanso tyrimai: raumenų, kaulų ir sąnarių sistemos, galvos, galvos smegenų, stuburo, pilvo organų, inkstų ir šlapimo takų, mažojo dubens. MRT tyrimai Vilniuje ir Klaipėdoje atliekami su kontrastine medžiaga ir be jos.
MRT tyrimai su siuntimu – nemokamai
Medicinos centruose „Northway” Vilniuje ir Klaipėdoje atliekami MRT tyrimai gali būti kompensuojami privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. PSDF lėšomis tyrimai atliekami su tinkamu gydytojo specialisto siuntimu.
MRT tyrimai be eilių
Mūsų centruose magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimai atliekami greitai ir be eilių, užtikrinant pacientų patogumą bei operatyvumą. Moderni įranga leidžia gauti itin detalius ir tikslius vaizdus per trumpą laiką, o sklandi registracija užtikrina, kad nereikėtų laukti ilgose eilėse.
Kaip užsiregistruoti tyrimui?
MRT tyrimui Vilniuje ar Klaipėdoje užsiregistruokite paskambinę į mūsų registratūrą tel. +370 633 30 303.
Magnetinio rezonanso tomografijos galimybės ir privalumai
„Northway“ medicinos centruose magnetinio rezonanso tomografija atliekama viena pažangiausių rinkoje diagnostikos sistemų Philips MR500, 1,5 T, kuri pasižymi savo tikslumu, tyrimo atlikimo greičiu bei išskirtiniu komfortu:
- Iki 50% greičiau atliekami tyrimai;
- Itin didelės raiškos 2D ir 3D vaizdai;
- Speciali garso įrašų sistema nuramina pacientus ir informuoja apie veiksmų eigą MRT tyrimų metu;
- Mažesnis triukšmo lygis bei specialus čiužinys leidžia pacientui dar labiau atsipalaiduoti MRT tyrimo metu.
MRT tyrimo saugumas
MRT tyrimas yra neskausmingas ir neinvazinis tyrimas, nesukeliantis jokių žinomų su ja susijusių šalutinių poveikių žmogaus organizmui.
Prieš atliekant MRT tyrimą, prašome pasitarti su gydančiu gydytoju arba diagnostikos centro darbuotoju – radiologijos technologu, jei laukiatės ar įtariate, kad esate nėščia, arba, jei jums neseniai buvo atlikta operacija.
MRT tyrimas negali būti atliekamas, jei paciento organizme yra:
- širdies stimuliatorius, poodinis defibriliatorius ar dirbtiniai širdies vožtuvai;
- metalinės kabutės ar metalinės plokštelės smegenyse po neurochirurginių operacijų;
- kraujagyslių, akių bei ausų implantai;
- metaliniai implantai, kulkų likučiai, kurių sudėtyje yra geležies, nikelio, kobalto;
- morfijaus, insulino ir kitų vaistų pompos;
- kiti svetimkūniai – skeveldros, kiti nepaminėti elektroniniai, mechaniniai ar magnetiniai implantai;
- reliatyvi kontraindikacija – nėštumas (pirmos 12 sav.);
- moterims, turinčioms kontraceptinę spiralę, prieš tyrimo atlikimą pasikonsultuoti su gydytoju ginekologu dėl spiralės suderinamumo su MRT aparatu.
MRT tyrimas gali būti atliekamas, jei turite plombų ar kitų dantų implantų.
Kaip atliekamas MRT tyrimas
Jūsų bus paprašyta atsigulti ant specialaus čiužinio, esančio ant įrenginio stalo. Jums į rankas bus paduotas specialus mygtukas, kurį paspaudę galėsite iškviesti darbuotoją. Tyrimo metu Jums padės radiologijos specialistė (-as). Jei turite uždarų patalpų baimę (klaustrofobiją), galėsite sustabdyti tyrimą paspaudus specialų mygtuką. Siekiant išgauti aukštos kokybės vaizdus, reikia ramiai gulėti, nejudant. Tyrimo metu girdimi įvairūs garsai, neišsigąskite, tai įprasti įrenginio veikimo garsai. Siekiant sumažinti jų skleidžiamą triukšmą, pacientui uždedamos ausinės.
Pasiruošimas MRT tyrimui
Kai tyrimas atliekamas be kontrastinės medžiagos
Specialus pasiruošimas MRT tyrimui be kontrastinės medžiagos nėra reikalingas, jei nenurodyta kitaip. Prieš MRT tyrimą galite įprastai valgyti ir gerti, vartoti reguliarius vaistus. Prieš tyrimą Jūsų bus paprašyta užpildyti specialų klausimyną, siekiant išsiaiškinti, ar nėra jokių kontraindikacijų jam atlikti. Taip pat prieš tyrimą svarbu pašalinti visus metalinius daiktus (papuošalus, diržus ir kt.), gali reikėti nusirengti savo dėvimus rūbus, persirengti į vienkartinę aprangą, kurią galite įsigyti mūsų centre.
Kai tyrimas atliekamas su kontrastine medžiaga
Jei magnetinio rezonanso tyrimas bus atliekamas su kontrastine medžiaga, taikomi tam tikri reikalavimai bei apribojimai:
- į tyrimą reikia atsinešti kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus, ne senesnius nei 14 d.;
- prieš prostatos, pilvo arba mažojo dubens MRT tyrimą reikia nevalgyti 4 val.
Tyrimo atlikimo kokybei didelę įtaką turi paciento pasiruošimas. Jei pacientas bus netinkamai pasiruošęs tyrimui, jis gali būti atidėtas.
Prieš tyrimą Jūsų bus paprašyta užpildyti specialų klausimyną, siekiant išsiaiškinti, ar nėra jokių kontraindikacijų jam atlikti. Taip pat svarbu pašalinti visus metalinius daiktus (papuošalus, diržus ir kt.), gali reikėti nusirengti savo dėvimus rūbus, persirengti į vienkartinę aprangą, kurią galite įsigyti mūsų centre.