Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Storosios žarnos vėžio simptomai

Viena iš dažniausiai pasitaikančių vėžio formų – storosios žarnos vėžys. Kasmet nustatoma apie 500 000 naujų šio vėžio atvejų. Lietuvoje pagal dažnumą tarp piktybinių navikų jis užima trečiąją vietą, todėl jo profilaktikai, gydymui bei reabilitacijai turi būti skiriamas labai didelis dėmesys.

Simptomų pasireiškimas

Ankstyvojoje ligos stadijoje simptomai dažnai net nejuntami, tačiau laikui bėgant jie pasireiškia vis stipriau:

  • pastovus nuovargio jausmas;
  • bendras silpnumo jausmas;
  • viduriavimas;
  • vidurių užkietėjimas;
  • tuštinimasis su krauju;
  • varginantis pilvo skausmas;
  • erzinantis pilvo pūtimas;
  • kūno masės sumažėjimas.

Storosios žarnos vėžio rizika

Su kuo susijusi šios ligos rizika? Vienas iš lemtingų faktorių – socialiniai-ekonominiai veiksniai. Sėdimas darbas, mažas fizinis aktyvumas, per daug patogus gyvenimo būdas – visi šie veiksniai sąlygoja tai, kad šio tipo vėžys dažniau užklumpa aukštesnio socialinio sluoksnio žmones.

Storosios žarnos vėžio simptomai gali būti susiję ir su tokiais veiksniais: amžiumi (9 iš 10 storosios žarnos vėžiu sergančių žmonių yra virš 50 metų), rūkymu, piktnaudžiavimu alkoholiu, nesveika, nesubalansuota mityba, antsvoriu.

Vėžio nustatymo tyrimai

Simptomai, kuriais pasireiškia ši liga gali būti pastebėti gana anksti, tačiau tam reikalingas paties žmogaus rūpinimasis savo sveikata, profesionalų pagalba, jų žinios bei modernūs tyrimų būdai. Būtent tai gali pasiūlyti profesionalūs „Northway“ medicinos centro gydytojai.

Storosios žarnos vėžys pažeidžia storąją, gaubtinę ir tiesiąją žarnas. Jas išsamiai ištirti galima pasitelkiant proktologinius tyrimus: rektoskopiją, anoskopiją, kolonoskopiją. Be šių proktologinių tyrimų, storosios žarnos vėžys gali būti aptiktas ir specialiu testu, kuris padeda nustatyti slaptas kraujo liekanas išmatose. Visi minėti tyrimai atliekami su moderniausia įranga. Storosios žarnos neturėtų Jūsų gąsdinti. Dabar galima išsitirti ir aptikti vėžį pačioje ankstyviausioje stadijoje. O ankstyva storosios žarnos vėžio diagnostika – vienas iš efektyviausių būdų, siekiant išvengti šios klastingos ligos.