Mes Facebooke LinkedIn Mes G+ Youtube kanalas
EN LT RU

Pasiruošimas operacijoms ir pagalba po jų

„Northway“ reabilitacijos ir sveikatingumo centre teikiamos išsamios konsultacijos ir priežiūra. Čia dirba fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, ergoterapeutai, kineziterapeutai, masažo specialistai. Reabilitacijos centro specialistų komanda padeda pacientui atsigauti po ligų, operacijų, traumų, grįžti į aktyvų gyvenimą.

Reabilitaciją vykdo kineziterapeutas, kuris gydo judesiu, taip pat ergoterapeutas, gydantis tiksline veikla, jei po traumų ar operacijų sutrikusi smulkioji motorika. Masažuotojas atlieka segmentinį įvairių kūno dalių (galvos, kaklo, nugaros, krūtinės, pilvo raumenų ir t.t.) gydomąjį masažą. Kiekvienas specialistas turi savo funkcijas, o bendrai dirbant pasiekiami geriausi rezultatai.

Prieš operaciją fzinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas konsultuoja pacientą, kaip mankštintis, kaip padėti sau, kad gijimo procesas būtų kiek įmanoma trumpesnis ir sklandesnis. Po operacijos jis įvertina paciento būklę, skiria individualią reabilitacijos programą, stebi jos eigą bei efektyvumą, esant poreikiui, koreguoja. Programą sudaro fizioterapijos procedūros, kineziterapija salėje ir vandenyje, gydomasis masažas ir raumenų treniravimo užsiėmimai su „Biodex 4“ sistema. Reabilitacijos programa vykdoma keliais etapais, vienas ciklas sudaro apie 10 dienų.

Kineziterapiją vandenyje galima taikyti iškart, kai tik užgyja operacinės ar kitos žaizdos. Kineziterapija – tai gydymas judesiu. Judesys yra natūralus žmogaus veiksnys, gerinantis judamojo aparato, kraujotakos ir kvėpavimo sistemų būklę, atstatantis pažeistų organų funkcijas, koreguojantis ligos eigą. Pavyzdžiui, kai žaizdos po operacijos jau sugijusios, o pacientui vis dar negalima minti kojos pilnu svoriu dėl nepakankamo kaulo suaugimo, kineziterapija vandenyje yra efektyvi priemonė. Žmogaus kūno svoris vandenyje siekia tik apie 30 procentų tikrojo svorio. Todėl baseine galima atstatinėti normalią eiseną, stiprinti raumenis, išvengiant sąnarių ir kaulų perkrovos. Kineziterapija vandenyje įmanoma net tada, kai eidamas žmogus turi remtis ramentais, lazda ar vaikštyne.

Fizioterapija – tai natūralių ir dirbtinių fizikinių veiksnių naudojimas ligoms ar traumoms gydyti. Fizioterapiją galima naudoti, kaip skausmą malšinančią, raumenų tonusą atstatančią, ir kaip raumenų jėgą didinančią priemonę. Fizioterapijos procedūros taikomos sergant įvairiomis ligomis: širdies kraujagyslių, virškinamojo trakto, kvėpavimo sistemos, sąnarių bei kaulų. Jos mažina uždegimą, skausmą, atpalaiduoja arba stimuliuoja įtemptus raumenis, greitina žaizdų, opų gijimą, gerina širdies ir kraujagyslių, virškinamojo trakto, kvėpavimo sistemos, sąnarių veiklą bei kt.

Ergoterapija – tai paciento galimybių atstatymas, palaikymas ar sutrikimų kompensavimas tikslinga veikla. Dažniausiai ergoterapija yra skiriama pacientams po galvos smegenų kraujotakos sutrikimų, nugaros smegenų pažeidimų, galvos smegenų traumų, galūnių traumų ir kt.

Gydomieji masažai atnaujina sutrikusios vietos funkcionavimą, t.y. pašalina skausmą ir raumenų nuovargį, įtampą, gerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą, naikina spazmus, atkuria sąnarių judrumą. Jie rekomenduojami sėdimą darbą dirbantiems žmonėms, profilaktiškai, esant raumenų ir sąnarių sąstingiui, sergant stuburo ir sąnarių, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, virškinimo organų, centrinės ir periferinės nervų sistemos, urologinėmis, ginekologinėmis ligomis, po operacijų, traumų, sporto medicinoje ir kt. Plyšus kryžminiam raiščiui (tai vienas dažniausių kelio sąnario pažeidimų), gydymas ir reabilitacija užtrunka gana ilgai – taisyklingai vaikščioti žmogus pradeda maždaug po 1,5-2 mėnesių, o aktyviau judėti, sportuoti – maždaug po pusės metų. Patyrus menisko traumą, reabilitacinis atstatomasis laikotarpis yra šiek tiek trumpesnis – pakanka mėnesio. Pažeistų kremzlių, lūžusių kaulų gydymas taip pat trunka gana ilgai.