Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Į pilnavertį gyvenimą grąžina tinkama reabilitacija

Reabilitacija

Reabilitacijos ir sveikatingumo centre „Northway“ siūlomas fizinės medicinos ir sveikatinimo paslaugų komplesas, papildantis ir užbaigiantis žmogaus gydymo procesą, padedantis palaikyti darbingumą, įveikti įtampą, atrodyti ir jaustis puikiai.

Reabilitacija – tai kompleksinis medicininių (fizioterapijos, kineziterapijos, ergoterapijos, psichologinės pagalbos, gydymo vaistais, dieta, ortopedinių ir kompensacinių ir kt.) priemonių naudojimas siekiant maksimalaus paciento fizinio, psichologinio bei socialinio savarankiškumo. Tai sveikatos grąžinimo, jėgų atkūrimo procesas, kuris šiandien reikalingas ne tik pacientams, persirgusiems alinančia liga, po traumų, operacijų, bet ir pavargusiems nuo rutinos, greito gyvenimo tempo ir streso.

Dirba komanda

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoju teigimu, reabilitaciją sudaro kelios sudedamosios dalys, tad ją vykdo visa specialistų komanda: gydytojas, kineziterapeutas, masažuotojas. Kiekvienas specialistas turi savo funkcijas, o bendrai dirbant pasiekiami geriausi rezultatai.

Kiekvienam pacientui parenkamos jam tinkamiausios ir naudingiausios procedūros. Vienais atvejais gali pagelbėti fizioterapija, t.y. natūralūs arba performuoti gamtiniai veiksniai – elektros, šiluminės, vandens procedūros. Kineziterapija vienam gali būti atliekama salėje, o kitam, kuriam negalima taikyti didelių apkrovimų, vandenyje.

Vandenyje galima daug greičiau pasiekti norimų rezultatų, nes reikia nugalėti vandens pasipriešinimą, todėl taip tiksliau atliekami judesiai, gerėja raumenų funkcija. Reabilitacijos procese labai svarbu, kad raumuo dirbtų kokybiškai, kad viso judesio metu jis būtų įsitempęs.

Reabilitacija padeda greičiau pasveikti, sumažinti vartojamų vaistų kiekį. Pavyzdžiui, fizioterapiją galima naudoti ir kaip skausmą malšinančią, ir kaip raumenų tonusą atstatančią, ir kaip raumenų jėgą didinančią priemonę. Po pokalbio su pacientu ir jo apžiūros fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas atlieka tam tikrus testus, išsiaiškina, kiek yra sutrikusi funkcija, ir tik po to sprendžia, kokios priemonės reikalingos, kad jis kuo greičiau pasveiktų ir sugrįžtų į įprastą veiklą.

Po operacijos pacientui užtikrinama priežiūra

Medicinos centre „Northway” po operacijos pacientui pateikiamos rekomendacijos, kaip mankštintis, kaip padėti sau, kad gijimo procesas būtų kiek įmanoma trumpesnis ir sklandesnis. Patariama ir kitais aktualiais klausimais: kokius ramentus pasirinkti, kokius įtvarus naudoti ir netgi kaip vairuoti automobilį ar saugiai lipti laiptais. Specialistų teigimu, žmonės po operacijos dažniausiai būna išsigandę ir ši informacija juos šiek tiek nuramina. Ryšys su pacientu labai svarbus, tiek prieš operaciją, tiek ir po jos.

Moksliškai įrodyta, kad ankstyvoji reabilitacija yra vienas pagrindinių dalykų, siejamų su geresniais sveikimo rezultatais.

Naudinga ir sveikiems

Visos minėtos priemonės gali būti taikomos ir sveikatinimo tikslais – tiesiog taikomi kitokie krūviai, procedūros kitaip derinamos. Veikiama daugiau per aktyvias reabilitacijos priemones – kineziterapiją salėje arba vandenyje.

Tie patys kineziterapijos ar baseino elementai naudojami ir specialioms grupėms – nėščiųjų mankštos ar mankštos vandenyje po gimdymo. Pavyzdžiui, nėštumo laikotarpiu organizme vyksta gana staigus svorio persiskirstymas, pradeda dirbti kiti raumenys, jie labiau apkraunami. Moteris tai gana greitai pajunta, dažniausiai – atsiradusiais nugaros skausmais. Nuskausminančių vaistų nėščioms negalima naudoti, tad lieka reabilitacijos priemonės, kurios padeda tuos skausmus sumažinti.

Po gimdymo praėjus tam tikram laikui, kad moters organizmas greičiau atsistatytų, galima pradėti taikyti aktyvesnius veiksnius. Tai nėra labai intensyvios procedūros, tačiau jos užtikrina tam tikrų raumenų veiklą. Kineziterapeutas stebi užsiėmimus ir juos, jei reikia, koreguoja.

Medicinos centre „Northway“ Vilniuje vyksta ir kūdikių plukdymo užsiėmimai. Jie gali būti individualūs arba grupiniai. Baseine puikiai jaučiasi tiek kūdikiai, tiek jų tėveliai. Kūdikių plukdymo specialistės prižiūri maudynes, moko tėvelius, kaip plukdyti kūdikius. Čia užtikrinama kūdikiams tinkama vandens temperatūra ir švarumas.

Konsultuojantys gydytojai

Aušra VIKNIUVIENĖ

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Laimonas UŠČINAS

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas
 • anglų k.
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Nerida KIDULAITIENĖ

Kineziterapeutė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Aurelija JASINKEVIČIENĖ

Kineziterapeutė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Vaida ANIŠČIUKIENĖ

Kineziterapeutė, masažuotoja
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Ieva STANEVIČIENĖ

Masažuotoja
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Renata POŠKEVIČIENĖ

Masažuotoja
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu