Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Reabilitacija padeda greičiau sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą

Reabilitacija (2)

Reabilitacija – vienas svarbiausių gydymo etapų, po traumų ar operacijų padedantis greičiau sugrįžti į pilnavertį ir aktyvų gyvenimą. Reabilitacijos ir sveikatingumo centre „Northway“ teikiamos profesionalios reabilitacijos paslaugos. Čia dirba fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai, kineziterapeutai, masažo specialistai. Reabilitacijos centro specialistų komanda padeda pacientui atsigauti po ligų, operacijų, traumų, grįžti į aktyvų gyvenimą.

Prieš operaciją fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas konsultuoja pacientą, kaip mankštintis, kaip padėti sau, kad gijimo procesas būtų kiek įmanoma trumpesnis ir sklandesnis. Po operacijos jis įvertina paciento būklę, skiria individualią reabilitacijos programą, stebi jos eigą bei efektyvumą, esant poreikiui, koreguoja. Programą sudaro fizioterapijos procedūros, kineziterapija salėje ir vandenyje, gydomieji masažai. Reabilitacijos programa vykdoma keliais etapais, vienas ciklas sudaro apie 10 dienų.

Kineziterapiją vandenyje galima taikyti iškart, kai tik užgyja operacinės ar kitos žaizdos. Kineziterapija – tai gydymas judesiu. Judesys yra natūralus žmogaus veiksnys, gerinantis judamojo aparato, kraujotakos ir kvėpavimo sistemų būklę, atstatantis pažeistų organų funkcijas, koreguojantis ligos eigą. Pavyzdžiui, kai žaizdos po operacijos jau sugijusios, o pacientui vis dar negalima minti kojos pilnu svoriu dėl nepakankamo kaulo suaugimo, kineziterapija vandenyje yra efektyvi priemonė. Žmogaus kūno svoris vandenyje siekia tik apie 30 procentų tikrojo svorio. Todėl baseine galima atstatinėti normalią eiseną, stiprinti raumenis, išvengiant sąnarių ir kaulų perkrovos. Kineziterapija vandenyje įmanoma net tada, kai eidamas žmogus turi remtis ramentais, lazda ar vaikštyne.

Fizioterapija – tai natūralių ir dirbtinių fizikinių veiksnių naudojimas ligoms ar traumoms gydyti. Fizioterapiją galima naudoti, kaip skausmą malšinančią, raumenų tonusą atstatančią, ir kaip raumenų jėgą didinančią priemonę. Fizioterapijos procedūros taikomos sergant įvairiomis ligomis: širdies kraujagyslių, virškinamojo trakto, kvėpavimo sistemos, sąnarių bei kaulų. Jos mažina uždegimą, skausmą, atpalaiduoja arba stimuliuoja įtemptus raumenis, greitina žaizdų, opų gijimą, gerina širdies ir kraujagyslių, virškinamojo trakto, kvėpavimo sistemos, sąnarių veiklą bei kt.

Gydomieji masažai atnaujina sutrikusios vietos funkcionavimą, t.y. pašalina skausmą ir raumenų nuovargį, įtampą, gerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą, naikina spazmus, atkuria sąnarių judrumą. Jie rekomenduojami sėdimą darbą dirbantiems žmonėms, profilaktiškai, esant raumenų ir sąnarių sąstingiui, sergant stuburo ir sąnarių, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, virškinimo organų, centrinės ir periferinės nervų sistemos, urologinėmis, ginekologinėmis ligomis, po operacijų, traumų, sporto medicinoje ir kt. Plyšus kryžminiam raiščiui (tai vienas dažniausių kelio sąnario pažeidimų), gydymas ir reabilitacija užtrunka gana ilgai – taisyklingai vaikščioti žmogus pradeda maždaug po 1,5-2 mėnesių, o aktyviau judėti, sportuoti – maždaug po pusės metų. Patyrus menisko traumą, reabilitacinis atstatomasis laikotarpis yra šiek tiek trumpesnis – pakanka mėnesio. Pažeistų kremzlių, lūžusių kaulų gydymas taip pat trunka gana ilgai.

Konsultuojantys gydytojai

Aušra VIKNIUVIENĖ

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Laimonas UŠČINAS

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas
 • anglų k.
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Nerida KIDULAITIENĖ

Kineziterapeutė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Aurelija JASINKEVIČIENĖ

Kineziterapeutė
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Vaida ANIŠČIUKIENĖ

Kineziterapeutė, masažuotoja
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Ieva STANEVIČIENĖ

Masažuotoja
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Renata POŠKEVIČIENĖ

Masažuotoja
 • lt , en , ru
 • Vilnius, S. Žukausko g. 19
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu