Susijusios paslaugos
Dažniau pasitaikančios ginekologinės ligos

Gimdos mioma – tai gerybinis lygiųjų gimdos raumenų navikas, atsirandantis iš gimdos sienelės raumeninių skaidulų, esant sutrikusiai lytinių hormonų pusiausvyrai. Ligos simptomai priklauso nuo miomos lokalizacijos (t.y. augimo krypties). Gimdos miomos gali augti į išorę, būti gimdos sienelėje arba įaugti į gimdos gleivinę. Miomos, įaugusios į gimdos gleivinę, gali sukelti gausias mėnesines, ir tapti mažakraujystės, persileidimo arba nevaisingumo priežastimi.
Endometriozė – tai antra pagal sergamumą ginekologinė liga, kuria susergama, kai panašus į gimdos gleivinę audinys atsiranda ir veši už gimdos ertmės ribų. Endometriozę sukelia moteriškų lytinių hormonų sutrikimai. Pagrindiniai ligos simptomai: nereguliarios ir skausmingos mėnesinės, maudžiantis skausmas pilvo apačioje, ilgalaikiai tepimai rudomis išskyromis prieš ar po mėnesinių ir kt. Progresuodama liga vaisingo amžiaus moterims gali sukelti nevaisingumą, taip pat susiformuoti kiaušidžių cistos ir kt.
Vaginalinė kandidozė (pienligė) – tai viena dažniausių infekcijų – grybelinė moters lyties organų liga. Net dviems trečdaliams moterų ši liga pasitaiko bent kartą gyvenime, o apie pusei iš jų susirgimas kartojasi. Vaginaline kandidoze susergama, kai po ilgo antibiotikų vartojimo užslopinama natūrali makšties bakterinė flora. Taip pat liga gali išsivystyti ir dėl estrogenų poveikio, arba esant susilpnėjusiam organizmo imunitetui. Pagrindinis ligos simptomas yra išorinių lytinių organų niežulys, prasidedantis dažniausiai likus savaitei iki mėnesinių. Teisingai gydantis, naudojant profilaktines priemones ir rūpinantis organizmo imunine sistema, susirgimo galima išvengti.
Kiaušidės cista – tai patologinis darinys kiaušidėje, kai natūralioje kiaušidės aplinkoje susikaupia sekretas. Dažniausiai kiaušidės cistos yra gerybinės ir atsiranda dėl kiaušidžių veiklos sutrikimo. Kiaušidžių cistos būna kelių rūšių: folikulinės cistos, geltonkūnio cistos, tekaliuteininės cistos, priekiaušidinės cistos, intraligamentinės cistos, dermoidinės cistos, endometriodinės cistos. Pagrindiniai ligos simptomai: nereguliarios ar skausmingos mėnesinės, skausmas pilvo apačioje. Ligai progresuojant gali atsirasti dažnas šlapinimasis, tuštinimasis, vidurių užkietėjimas, vidurių pūtimas. Funkcinės cistos dažniausiai išnyksta savaime, o kiti gerybiniai kiaušidžių navikai turi būti operuojami, nes tikrosios kiaušidžių cistos gali supiktybėti.
Mėnesinių ciklo sutrikimai – tai sutrikimai, pasireiškiantys mėnesinių išnykimu, trumpomis ir retomis mėnesinėmis, nereguliariomis, ilgomis, per daug gausiomis ar skausmingomis mėnesinėmis. Mėnesinių ciklas vidutiniškai turėtų trukti 28 dienas (skaičiuojama nuo pirmos vienų mėnesinių dienos iki pirmos kitų mėnesinių dienos). Mėnesinių ciklo sutrikimus gali sukelti smegenų žievės, pogumburio, posmegeninės liaukos (hipofizės) ar kiaušidžių funkcijos sutrikimas. Kartais gali užtekti didelio nuovargio, streso, neracionalios mitybos ar intoksikacijos alkoholiu tam, kad sutriktų mėnesinių ciklas. Visais atvejais rekomenduotina konsultuotis su gydytoju, kuris paskirs reikalingą gydymą.
Šios srities gydytojai
Straipsnių temos
- Akių ligos
- Akmenligė, išvaržos, lipomos
- Akupunktūra
- Alergija
- Ausų, nosies, gerklės ligos
- Dantų ligos, protezavimas, implantavimas
- Galvos skausmas, svaigimas, migrena
- Ginekologinės, moteriškos ligos
- Grožio chirurgija, odos procedūros
- Infekcinės ligos, peršalimas, imunitetas
- Kaulų, sąnarių, raiščių, raumenų ligos
- Kineziterapija
- Kraujagyslių ligos
- Krūtų ligos
- Ligų profilaktika ir diagnostika
- Nėštumas
- Neurologinės ligos, miego sutrikimai
- Nevaisingumo gydymas
- Odos ligos
- Plaučių ligos
- Psichologija
- Reabilitacija
- Reumatas, podagra, artritas
- Širdies ligos
- Skydliaukės, endokrininės ligos
- Šlapimo, lytinės sistemos ligos
- Sveika mityba ir gyvensena
- Traumos ir pirmoji pagalba
- Virškinamojo trakto ligos
Registracija Vilniuje
S. Žukausko g. 19, VilniusDarbo laikas:
I-V 7:30 - 20:30
VI 9:00-15:00, VII Nedirbame
+370 5 264 4466
Internetu