Susijusios paslaugos
Polipai gimdoje

Polipai gimdoje randami pas vieną iš dešimties moterų. Tai – ne piktybiniai, bet gerybiniai augliai todėl jie nesukelia labai sunkių sveikatos sutrikimų. Vis dėlto, jie gali sukelti nemalonius pojūčius, nedideles sveikatos problemas ar tapti piktybiniais, todėl svarbu juos laiku pastebėti ir pašalinti.
Kaip įtarti, atpažinti, jog nemalonių pojūčių sukėlėjai – polipai?
Polipai gimdoje gali slėptis ilgą laiką be jokių simptomų, tačiau atidžiai stebint savo savijautą bei kūno pokyčius įmanoma įtarti jų buvimą. Jie pasireiškia šiais simptomais:
- Kraujingomis išskyromis iš makšties
- Gausiu kraujavimu menopauzės ar menstruacijų metu
- Kraujavimu po lytinių santykių
- Stipriais, spazminiais pilvo skausmais
- Nevaisingumu
Kodėl svarbu juos gydyti?
Nepašalinus iš gimdos jie gali ne tik tapti piktybiniais augliais, bet ir sukelti nevaisingumą. Nevaisingumą sukelia polipų dariniai, kurie yra išsidėstę tiek gimdos ertmėje, tiek kiaušintakiuose.
Polipai gimdoje gali būti nuo kelių milimetrų iki kelių centimetrų dydžio. Kuo didesnis polipas, tuo rimtesnę grėsmę jis gali kelti Jūsų sveikatai.
Kaip jie gydomi?
Labai nedideli polipai gimdoje nesukelia didesnių pasekmių, tačiau jie turi būti nuolat stebimi. Didesni yra šalinami specialia, chirurgine procedūra. Šios procedūros bazinė kaina „Northway“ medicinos centre yra apmokama privalomojo sveikatos draudimo lėšomis.
Kai šalinami polipai, rekomenduojama kartu atlikti frakcinę gimdos ambraziją. Šios minimaliai invazinės operacijos trukmė – tik apie 20 min, o rezultatas – akivaizdus. Po polipų šalinimo operacijos 2 savaites nerekomenduojama maudytis vandens telkiniuose, 10 dienų – vengti didelio fizinio krūvio, o praėjus pooperaciniam laikotarpiui, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju, įvertinsiančiu Jūsų pooperacinės sveikatos būklę. Plačiau apie mūsų centre atliekamas ginekologines operacijas>
Gimdos polipų priežastys
Polipai gimdoje gali atsirasti dėl įvairių veiksnių. Vienas iš pagrindinių – hormonų lygio svyravimai. Kiti, ne mažiau svarbūs, rizikos veiksniai – nutukimas, aukštas kraujo spaudimas, kai kurių vaistų vartojimas. Nėra vieno universalaus recepto, kaip išvengti polipų gimdoje susidarymo, tačiau tokios profilaktinės priemonės, kaip aktyvesnis gyvenimo būdas, kraujo spaudimo mažinimas, reguliarūs apsilankymai pas gydytojus, pasak specialistų, gali padėti sumažinti polipų atsiradimo riziką.
Šios srities gydytojai
Straipsnių temos
- Akių ligos
- Akmenligė, išvaržos, lipomos
- Akupunktūra
- Alergija
- Ausų, nosies, gerklės ligos
- Dantų ligos, protezavimas, implantavimas
- Galvos skausmas, svaigimas, migrena
- Ginekologinės, moteriškos ligos
- Grožio chirurgija, odos procedūros
- Infekcinės ligos, peršalimas, imunitetas
- Kaulų, sąnarių, raiščių, raumenų ligos
- Kineziterapija
- Kraujagyslių ligos
- Krūtų ligos
- Ligų profilaktika ir diagnostika
- Nėštumas
- Neurologinės ligos, miego sutrikimai
- Nevaisingumo gydymas
- Odos ligos
- Plaučių ligos
- Psichologija
- Reabilitacija
- Reumatas, podagra, artritas
- Širdies ligos
- Skydliaukės, endokrininės ligos
- Šlapimo, lytinės sistemos ligos
- Sveika mityba ir gyvensena
- Traumos ir pirmoji pagalba
- Virškinamojo trakto ligos
Registracija Vilniuje
S. Žukausko g. 19, VilniusDarbo laikas:
I-V 7:30 - 20:30
VI 9:00-15:00, VII Nedirbame
+370 5 264 4466
Internetu