Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Išsiplėtusių kapiliarų šalinimas (skleroterapija)

Išsiplėtusių kapiliarų atsiradimas gali būti veninės kraujotakos nepakankamumo simptomas, arba tai gali būti estetinė problema, kuri atsiranda nesutrikus veninei kraujotakai. Gydytojas atlieka ultragarsinį tyrimą ir nustato, koks gydymo metodas turėtų būti taikomas. Jei nustatoma, kad veninė kraujotaka nėra sutrikusi, vadinasi, kapiliarus galima gydyti tiesiogiai, neatliekant intervencijos į stambias venas.

Gydymas priklauso nuo kapiliarų diametro ir nuo to, ar jie turi maitinančias šakas. Jei kapiliarai yra pakankamai didelio diametro arba stambios veninės šakos, taikoma skleroterapija. Tai metodas, kai į venas suleidžiamas medikamentas, kuris jas užkemša.

Procedūra

Skleroterapijos procedūros metu į veną suleidžiama sklerozuojanti medžiaga (sklerozantas). Sukeliamas lokalus uždegimas, dėl ko vena sulimpa ir sunyksta.

Procedūrai nereikia specialaus pasiruošimo. Ji atliekama ambulatoriškai ir pacientas iš karto grįžta į įprastą gyvenimo ritmą.

Po procedūros 2 savaites reikia dėvėti kompresines kojines, 4 savaites nesikaitinti pirtyse ir voniose.

Po vienos procedūros išnyksta apie 50 proc. sklerozuotų venų, todėl norint pasiekti pageidaujamą efektą gali prireikti 2-3 procedūrų. Kartoti procedūrą (jei reikia) galima po 6 savaičių.