Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Dantų protezavimas. Koks jo tikslas?

147

Jau kuris laikas nesišypsote, nes netekote vieno ar kelių dantų? O gal nešiojate išimamus protezus, dėl kurių jus vargina kramtomųjų raumenų įtampa? Su jais nepatogiai jaučiatės kalbėdami bei valgydami? Netgi virškinimo sistemos sutrikimai bei depresija gali atsirasti būtent dėl danties neturėjimo. Taigi, estetinis dantų protezavimas – puiki išeitis, kuri išspręs visas šias jūsų problemas!

Mūsų medicinos centre dantų protezavimas atliekamas dviem būdais: mikroprotezais (įklotais, užklotais bei laminantėmis) ir fiksuotais dantų protezais iš cirkonio keramikos. Labai svarbu iš kokios medžiagos pagaminti protezai – reikia atsižvelgti į jų biologinę sandarą. Tam, kad jūsų organizmas jų neatmestų, mes naudojame cirkonį, kuris yra lengvas, tvirtas, natūralios danties spalvos.

Dantų protezavimas. Koks jo tikslas (ypač turint nuosavų dantų liekanas)?

Protezavimas turi keletą tikslų – ne tik atstatyti kramtymo funkcijos efektyvumą, geresnes fonetines galimybes (gebėjimą lengviau, aiškiau kalbėti), apsaugoti nuo sąkandžio sužemėjimo, dantų migracijos, išsikraipymo, žandikaulio patologijų, tačiau atkurti estetinę išvaizdą (netekus danties prarandama ne tik graži šypsena, neretai atsiranda smulkios raukšlės aplink burną), didesnis pasitikėjimas savimi ir neabejotinai – geresnė gyvenimo kokybė lengviau integruojantis socialinėje aplinkoje.

Keista, jog vis dar paplitusi nuomonė, jog dantų protezavimas atliekamas netekus vieno ar daugiau dantų būtent vyresnio amžiaus pacientams, tačiau iš tiesų ši procedūra neretai reikalinga ir tiems pacientams, kurie turi visus dantis, tačiau serga periodontitu bei kitomis ligomis. Taip pat protezavimas atliekamas estetikai palaikyti, kuomet pacientas turi prastą sukandimą, yra netekęs kietųjų dantų audinių arba jie yra nudilę, tačiau dalis danties yra išlikęs, siekiant paslėpti dantų įskilimus ar netgi patamsėjusią dantų spalvą. Taigi, paprastai kalbant dantų protezavimas yra pažeistų, prarastų dantų atstatymas, formos, spalvos, struktūros koregavimas.

Galiausiai verta paminėti, jog dantų protezavimas atliekamas pirmiausiai nustačius dantų būklę bei sudarius individualų, tikslų gydymo planą. Odontologinės problemos šiais laikais sprendžiamos iš tiesų greitai, efektyviai, o su naujausiomis technologijomis protezai yra patvarūs ir ilgalaikiški, todėl užteks kęsti diskomfortą – tikrai verta pasirūpinti savo sveiku, pilnavertišku gyvenimu!

Konsultuojantys gydytojai

Inga PALIULIENĖ

Odontologė
  • lt, en , ru , fr
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Otilija MATUTIENĖ

Odontologė
  • en , ru , fr
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Rūta ŽELVĖ

Odontologė
  • en , ru , de
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Jevgenija ČEPIENĖ

Odontologė-ortopedė
  • lt , en , ru
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Monika MARTINKIENĖ

Odontologė
  • lt , en , ru
  • Kretinga, J.Basanavičiaus g. 80
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu