Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Pieniniai dantys

151

Dažnai klaidingai manoma, kad išdygus pirmiems dantims, jais atidžiai rūpintis nereikia, kadangi jie – laikini ir galų gale vis tiek iškris. Tačiau pieninių dantų priežiūra tokia pat svarbi, kaip ir nuolatinių. Pavyzdžiui, per anksti iškritę pieniniai dantys gali sukelti ortodontinių problemų, pakenkti toje vietoje dygsiančių dantukų būklei, taisyklingam jų išsidėstymui burnoje, sukandimui.

Plačiau apie pieninių dantų svarbą

Svarbu įsidėmėti, kad pieninių dantukų negydymas gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas, o tai sukels brangiai kainuojančių problemų ateityje. Gydymo metu vaikas skausmo nejaučia, nes, kaip ir gydant nuolatinius dantis, pieniniams taikoma vietinis nuskausminimas.

Taisyklinga dantukų priežiūra svarbi ne tik gerai burnos būklei, bet ir virškinimo sistemai – maistas turi būti kokybiškai sukramtytas. Jei kyla ūmi infekcija, ši gali išplisti į kitas galvos sritis. Žinoma, pieninių dantų sveikata taip pat labai svarbi taisyklingam žandikaulio augimui, sąkandžio formavimuisi bei taisyklingai artikuliacijai, kalbos formavimuisi.

Taigi, svarbu pradėti dantukus prižiūrėti vos prasikalus pirmajam. Iš pradžių su specialiu antpirščiu, drėgna marle, vėliau šepetuku ir dantų pasta be fluoro. Kaip ir nuolatinius, pieninius dantis valyti reikėtų du kartus per dieną – ryte bei vakare, kartu pamasažuojant dantenas, jeigu dantys dar tik pradeda dygti.

Tinkama priežiūra – rami ateitis

Tėvai vaiką pas odontologą pirmą kartą nuvesti turėtų jam dar nesulaukus vienerių, o tada profilaktiškai lankytis pagal gydytojo rekomendacijas, kadangi ėduonis ne visada pastebimas plika akimi. Pieniniai dantukai taip pat pažeidžiami lengviau nei nuolatiniai, todėl sugenda greičiau.

Konsultacija su odontologu, kruopšti priežiūra, tinkama mityba ir valymas – kelias į sveikų nuolatinių dantų dygimą. Ilgametę patirtį sukaupę medicinos centro „Northway“ odontologai yra savo srities profesionalai, konsultuojantys ir efektyviai sprendžiantys visas burnos bei dantų sveikatos problemas.

Konsultuojantys gydytojai

Inga PALIULIENĖ

Odontologė
  • lt, en , ru , fr
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Otilija MATUTIENĖ

Odontologė
  • en , ru , fr
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Rūta ŽELVĖ

Odontologė
  • en , ru , de
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Jevgenija ČEPIENĖ

Odontologė-ortopedė
  • lt , en , ru
  • Vilnius, S. Žukausko g. 19

Monika MARTINKIENĖ

Odontologė
  • lt , en , ru
  • Kretinga, J.Basanavičiaus g. 80
Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu