Mes Facebooke LinkedIn Youtube kanalas
EN LT RU

Teikiamos paslaugos

Manoma, kad šiandien Lietuvoje kas penkta ar šešta pora susiduria su vaisingumo sutrikimais. Statistika išties negailestinga.

Nevaisingoms poroms mūsų centre taikomi įvairiausi gydymo metodai – nuo pačių paprasčiausių iki labai sudėtingų. Priklausomai nuo poros sveikatos sutrikimų moteriai, vyrui arba abiem skiriami specialūs medikamentai, atliekamos operacijos. Rimtesnės nevaisingumo problemos sprendžiamos į pagalbą pasitelkus įvairias apvaisinimo procedūras.

Spermos tyrimas (spermograma)
Spermos tyrimas atliekamas pagal Pasaulinės Sveikatos Apsaugos Organizacijos (PSO) reikalavimus. Tiriamos spermos fizikinės savybės, spermatozoidų koncentracija, jų judrumas, morfologijos pokyčiai, bei funkciniai testai.

Spermos genetinis tyrimas, parodantis DNR brandumą
Hialurono prisijungimo tyrimas (HBA) – spermos analizė, paremta hialurono rūgšties (HA) prisijungimo reakcija. Spermos hialurono rūgšties prisijungimo reakcija – tai:

  • Greitas ir objektyvus spermos kokybės įvertinimas;
  • Patikimas spermatozoido brandumo ir DNR vientisumo tyrimas;
  • PICSI procedūros tikslingumo nustatymas.

Hialurono rūgšties prisijungimo analizė yra svarbi vyrų nevaisingumo priežaščių tyrime. Tik brandūs spermatozoidai su išsivysčiusiais hialurono rūgšties receptoriais gali jungtis prie medžiaga padengtos plokštelės paviršiaus. Prisijungimo reakcija rodo, kokia yra subrendusių spermatozoidų dalis mėginyje (HBA %).

Nustatyta, kad HBA yra naudingas nustatant spermatozoidų gebėjimą apvaisinti kiaušialąstes ir padeda atskirti mėginius, kuriems tikslinga atlikti fiziologinę intracitoplazminę spermatozoidų injekciją (PICSI).

HBA tyrimas padeda reikšmingai sumažinti persileidimų rodiklius. Įrodyta, kad derinant HBA diagnostines galimybes ir HA- spermos atrinkimo galimybes PISCI metodu buvo pagerintas klinikinis nėštumų rodiklis. Taip pat reikšmingai sumažėjo persileidimų skaičius pacientų, kuriems nustatyta žema HBA tyrimo reikšmė (≤65%), grupėje.

Postkoitalinis testas (PKT)
Postkoitalinis testas (PKT) atliekamas praėjus kelioms valandoms po sueities. Testo metu tiriamas spermatozoidų judrumas natūralioje terpėje. Taip pat tiriami ir antisperminiai antikūnai moters kraujyje. Šis testas atliekamas imuninio nevaisingumo (tarpusavio nesuderinamumo) atvejais.

„One-stop“ nevaisingumo ištyrimo metodas
Pora per vieną dieną gali atlikti pilną ištyrimą, reikalingą nustatyti galimas nevaisingumo priežastis. Tai yra visapusiškas moters reprodukcinių organų ištyrimas, atliekant trasvaginalinę endoskopiją, kai vietinio arba intraveninio nuskausminimo metu gydytojas gali ištirti gimdos ertmę bei galimą jos patologiją, įvertinti mažojo dubens organus, kiaušides, kiaušintakius, patikrinti praeinamumą ir, remiantis rezultatais, pateikti aiškų atsakymą dėl sutrikimų ir jų koregavimo poreikio. Beje, tuo pat metu tiriama ir vyro sperma, tad per vieną dieną pora gauna tiek informacijos, kiek tik įmanoma suteikti.

Intrauterinė inseminacija (IUI)
Tai apvaisinimo moters kūne metodas, kai atitinkamai paruošta apvaisinamos moters partnerio sperma kateteriu patalpinama jos gimdos ertmėje, esant pratekamiems abiems ar vienam kiaušintakiui. Procedūra atliekama natūralaus arba stimuliuoto menstruacinio ciklo metu.

Intrauterinė inseminacija (IUI) naudojant specialią „EVIE“ pompą
Naujas būdas atlikti intrauterininę inseminaciją (IUI) yra metodika, kurios metu naudojama lėto paruoštos spermos leidimo technika per „EVIE“ pompą. „EVIE“ pompa sudaro sąlygas lėtai, per 3-4 valandas suleisti paruoštą spermą į gimdą. Imituojant natūralų procesą, tokia lėto suleidimo sistema padidina galimybių ribas, kadangi patenka didesnis judrių spermijų kiekis per ilgesnį laiką tad ir galimybės jiems pasiekti kiaušialąstę yra didesnės.

Intra UterininėTubo Peritonealinė Inseminacija (IUTPI) (L. Mamas metodas)
Tai naujas inseminacijos būdas naudojant 10 ml specialiai paruoštos spermos. Klinikinės praktikos patirtis rodo, kad kartais 4 ml paruoštos spermos kiekio, naudojamo falopinei perfuzijai nepakanka. Tuomet naudojamas didesnis paruoštos spermos tūris, taip padidinant intrauterininį spaudimą procedūros metu.

In vitro fertilizacija (IVF)
Apvaisinimas mėgintuvėlyje, kai stimuliuotos ovuliacijos metu punktuojamos kiaušidės ir kiaušialąstės aspiruojamos į mėgintuvėlius. Gautos moters lytinės ląstelės lėkštelėje apvaisinamos atitinkamai paruoštos jos partnerio spermos suspensija. Apvaisintos kiaušialąstės auginamos dvi – tris paras (arba pagal reikalingumą, pacientų pageidavimus – iki blastocistos stadijos, penkias – šešias paras po apvaisinimo) ir embrionai ar blastocista kateteriu patalpinami moters gimdos ertmėje.

ERA testas
ERA testas (Endometriumo receptyvinių savybių nustatymo testas, angl. Endometrial Receptivity Analysis) ypač aktualus toms poroms,kurioms nepavyksta pastoti net ir atliekant IVF (pagalbinio apvaisinimo mėgintuvėlyje procedūrą), kai įsodinamas geros kokybės embrionas. Šiuo testu nustatomas gimdos gleivinės pasirengimas tam tikru metu priimti ir implantuoti embrioną. Šį testą skiria bei mėginį paima gydytojas akušeris ginekologas.

Intracitoplazminė spermatozoido injekcija (ICSI)
Spermatozoido injekcija į kiaušialąstės citoplazmą, kai stimuliuotos ovuliacijos metu punktuojamos kiaušidės ir kiaušialąstės aspiruojamos į mėgintuvėlius. Gautos moters lytinės ląstelės apvaisinamos naudojant mikromanipuliatorių. Jos partnerio atrinktas spermatozoidas įšvirkščiamas tiesiai į kiaušialąstės citoplazmą. Apvaisintos kiaušialąstės auginamos inkubatoriuje dvi – tris paras (arba pagal reikalingumą, pacientų pageidavimus – iki blastocistos stadijos, penkias – šešias paras po apvaisinimo) ir embrionai ar blastocista kateteriu patalpinami moters gimdos ertmėje.

PICSI metodas
Fiziologiškai atrinktų spermatozoidų panaudojimas ICSI metodui. Šiuo būdų atrinkti spermatozoidai yra labiau subrendę ir pasireiškia mažesne chromosomų aneuploidijos tikimybe.

Blastocistų auginimas
Tai embriono auginimas iki penktos ar šeštos dienos, pasiekęs aukštesnę fiziologinio vystimosi stadiją. Embrionų auginimas laboratorijoje iki blastocistos leidžia atrinkti geriausius embrionus perkėlimui į gimdą.

Embrionų auginimas mažos koncentracijos deguonyje
Vaisingumo centre „Northway“ embrionų auginimui naudojamas pažangiausias 3 dujų mišinys. Kaip tai įtakoja pagalbinio apvaisinimo rezultatus? Reprodukcinės medicinos mokslininkai nuolat ieško būdų, kaip optimizuoti nevaisingumo gydymo sėkmę, atliekant IVF (apvaisinimo mėgintuvėlyje) ir ICSI (intracitoplazminės spermatozoido injekcijos) procedūras. Daug tyrimų buvo sukoncentruota į aplinkos, kurioje vystosi žmogaus embrionas iki implantacijos į gimdą, gerinimą. Nustatyta, kad labai svarbus veiksnys, įtakojantis sėkmingą embriono vystymąsi, yra deguonies koncentracija. Tradiciškai, embrionai buvo auginami tokioje deguonies koncentracijoje, kuri atitinka esančią atmosferoje (~20%). Tačiau natūraliomis sąlygomis besivystančio embriono aplinkoje yra mažesnė deguonies koncentracija (nuo 2% iki 8%). Išanalizavus mokslinių tyrimų duomenis, tapo aišku, kad auginant embrionus mažos koncentracijos deguonyje galima pagerinti sėkmės rezultatus po IVF ir ICSI, tokius kaip besitęsiančių klinikinių nėštumų dažnį bei gimimų skaičių.

Embrionų stebėjimas EmbryoScope metodu Time lapse kamera
„Time-lapse“ (neinvazinis periodinio fotografavimo) metodas leidžia nepertraukiamai stebėti embrionų vystymąsi ir perkėlimui į gimdą atrinkti tik pačius geriausius ir kokybiškiausius embrionus. Pasak specialistų, šis inkubatorius neabejotinai padidina apvaisinimo procedūrų sėkmės procentą. Pasitaiko, kad embrionai iš karto dalinasi į tris ląsteles, aplenkdami antrąją stadiją. Toks embrionas implantavimui visiškai netinkamas. Tad kruopščiai išanalizavus užfiksuotus duomenis išrenkamas embrionas su optimaliausiomis implantavimo galimybėmis.

Vitrifikacija (šaldymas ir saugojimas)
Greitas kiaušialąsčių, zigotų, embrionų, blastocistų šaldymas, – tai neperkeltų į gimdą moters lytinių ląstelių užšaldymas ir laikymas skysto azoto konteineryje, kol pacientai pareiškia valią jas atšildyti. Perkeliant atšildytus embrionus išvengiama pakartotinos pagalbinio apvaisinimo procedūros ir vaistų kiaušidžių stimuliacijai vartojimo. Tokiu būdu tausojama moters sveikata.

Spermos šaldymas suteikia galimybę ateityje turėti savų vaikų tais atvejais, kai numatomas onkologinių ligų chemoterapinis, rentgenoterapinis ar operacinis gydymas. Vėliau, kai vyras pasveiksta, atšildyta jo sperma gali būti naudojama apvaisinti jo partnerę, taikant IUI, IVF ar ICSI pagalbinio apvaisinimo metodus.

Spermatozoidų aspiracija iš sėklidžių (TESA)
Mikrochirurginė procedūra, kai iš sėklidžių paimami sėkliniai latakėliai ir juose ieškoma spermatozoidų. TESA gali būti atliekama diagnostikos tikslais, kai atlikus spermos tyrimą, nerandama spermatozoidų. Taip pat šiuo būdu išgauti spermatozoidai naudojami ICSI procedūros metu.