Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Pagalbinis apvaisinimas

Pastojimas su specialistų pagalba

Vaiko gimimas yra vienas didžiausių gyvenimo stebuklų. Šiandien vis dažniau kelyje į šį stebuklą susiduriama su įvairiomis problemomis. Laimei, poroms, kurios susiduria su sunkumais pastoti yra gydymo būdai, palengvinantys šį natūralų procesą. Pagalbinis apvaisinimas buvo pradėtas naudoti dar praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje, kai gimė pirmasis kūdikis, naudojant IVF. Tad šis metodas yra gerai ištobulintas bei saugus.

Nevaisingumo gydymas apima daug skirtingų metodų ir technologijų, viena dažniausiai naudojamų – pagalbinis apvaisinimas. Nuo jos sukūrimo, naudojant pagalbinio apvaisinimo technologiją, visame pasaulyje jau gimė daugiau nei 8 milijonai kūdikių. Remiantis naujausiais PSO paskelbtais duomenimis, apie 48 milijonai porų visame pasaulyje patiria nevaisingumą. 

Nevaisingumo gydymas sukelia daugybę emocijų. Laukimas, nerimas ir gydymo proceso reikalavimai gali sukelti nusivylimą, sumišimą ir pasipiktinimą. Tikime, kad kuo daugiau žinosite apie tyrimus ir gydymo procesą, tuo mažiau nerimo ir rūpesčių jausite dėl savo būklės. Jei atliekate šį procesą su partneriu, kartu peržiūrėkite šią informaciją.

Pagalbinio apvaisinimo procedūros

„Northway“ vaisingumo centrai teikia visas pagalbinio apvaisinimo paslaugas: pagalbinį apvaisinimą moters kūne – intauterininę inseminaciją (IUI), pagalbinį apvaisinimą mėgintuvėlyje (IVF), mikromanipuliacines IVF procedūras ICSI, PICSI, spermatozoidų aspiraciją iš sėklidžių (TESA) ir jų judrumo atstatymą, atvirą sėklidžių biopsiją (Micro-TESE), atliekama embrionų bei lytinių ląstelių vitrifikacija (šaldymas).

Taikomos papildomos procedūros, atliekant pagalbinį apvaisinimą: endometro paruošimas prieš pagalbinį apvaisinimą, gimdos gleivinės ir kiaušidžių PRP terapija, embriono skaidriojo dangalo suploninimas (assisted hatching), speciali terpė spermatozoidų judrumo atstatymui, kiaušialąsčių aktyvacija su „CultActive“ terpe, „Embryo Gen“ terpė embrionams, embrionų stebėjimas „Timelapse“.

Pagalbinis apvaisinimas moters kūne (IUI)

Pagalbinio apvaisinimo metodas, kuomet moters kiaušialąstės ir spermijo susijungimas įvyksta moters kūne, vadinamas intrauterinine inseminacija (IUI). Tai įprasta pagalbinio apvaisinimo procedūra, naudojama kelių tipų nevaisingumui gydyti:

 • neaiškios kilmės nevaisingumui;
 • ovuliacijos sutrikimams;
 • mažos ar vidutinės stadijos endometriozei;
 • nedidelio laipsnio pakitimams spermos tyrimuose;
 • imuniniam nevaisingumui dėl gimdos kaklelio gleivių pakitimų;
  neaiškios kilmės nevaisingumas;
 • ir kitoms nevaisingumo priežastims.

Intrauterininė inseminacija atliekama natūraliame cikle ovuliacijos metu arba ovuliaciją stimuliuojant vaistais. Atliekant IUI specialiai paruoštos spermos ląstelės naudojant specialų kateterį yra patalpinamos tiesiai į moters gimdą. Būdas patrauklus, nes nereikia chirurginės invazijos ir nejautros. Tai nesudėtinga ir neskausminga procedūra.

Pagalbinis apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF)

Geriausiai žinomas pagalbinio apvaisinimo metodas pasaulyje - apvaisinimas mėgintuvėlyje. Šis metodas, dar žinomas kaip IVF (angl. in vitro fertilization) gali būti taikomas, kai diagnozuota:

 • neaiškios kilmės nevaisingumas;
 • pažeisti arba nepratekami kiaušintakiai;
 • sutrikusi kiaušidžių funkcija ir gydymas buvo neefektyvus,
 • sunkus vyriškojo faktoriaus nevaisingumas;
 • sunki endometriozė.

In vitro fertilizacija taip pat gali būti rekomenduojama, kai kiti gydymo būdai (pvz., intrauterinis apvaisinimas) nebuvo sėkmingi.

Pagalbinis apvaisinimas mėgintuvėlyje (ne moters kūne) yra metodas, kai iš moters kūno, po stimuliacijos vaistais, surinktos kiaušialąstės yra sujungiamos su išgrynintais laboratorijoje vyro spermatozoidais. Taip apsivaisinimas įvyksta mėgintuvėlyje. Šis būdas labai panašus į natūralų, tik embrionai išauginami inkubatoriuje ir perkeliami į gimdą. Siekiant geriausių rezultatų, „Northway“ vaisingumo centrai naudoja embrionų inkubatorius Esco Miri® TL, kurie „time-lapse“ (neinvaziniu periodinio fotografavimo) metodu leidžia stebėti embrionų vystymąsi bet kuriuo momentu ir perkėlimui į gimdą atrinkti tik pačius geriausius iš jų. 

Kaip įprastai, taip ir gydymo metu, reikalingos lytinės ląstelės. Kiaušialąstės yra gaunamos (išsiurbiant jas iš folikulų) kiaušidžių punkcijos metu, o spermatozoidai – iš spermos mėginio. Jeigu spermoje spermatozoidų nėra, yra nustatyta azoospermija, daliai atvejų spermatozoidai gali būti gaunami iš sėklidžių TESA procedūros metu. Lytinės ląstelės nėra sukuriamos dirbtinai. Jos yra natūralios ir priklausančios porai, kuri dalyvauja gydyme.

Tam, kad kiaušialąstė galėtų būti apvaisinta, užtenka ją patalpinti į terpę, kurioje būtų šimtas tūkstančių spermatozoidų. Kitaip sakant, jeigu moters organizme spermatozoidai neranda kelio pas kiaušialąstę, ar jiems netinka ją supanti aplinka, tai laboratorijoje sukuriamos idealios sąlygos ląstelių susiliejimui – spermatozoido ir kiaušialąstės pasimatymas. Apvaisinimas įvyksta, kai bent vienas iš šių spermatozoidų patenka į kiaušialąstės citoplazmą ir apvaisina kiaušinėlio branduolį. Bendras tinkamos terpės lašas, reikiama temperatūra, dar kiti moters organizmą imituojantys parametrai – to užtenka, kad apsivaisinimas įvyktų.

ICSI

ICSI (intracitoplazminė spermos injekcija) pirmiausia sprendžia vyrų nevaisingumo problemas, tokias kaip prastas spermatozoidų judrumas, sumažėjęs jų skaičius ir nesugebėjimas prasiskverbti į kiaušialąstę. Tokiu atveju embriologas turi atrinkti morfologiškai taisyklingus, pačius judriausius bei fiziologiškai subrendusius spermatozoidus.

Taikant šį metodą, moters kiaušialąstės yra patalpinamos į mėgintuvėlį, tuomet po vieną spermos ląstelę yra tiesiogiai įšvirkščiama į kiekvieną kiaušialąstę. Ši procedūra reikalauja didelio embriologo meistriškumo ir atsakomybės tam, kad iš tiesų būtų parinktas pats tinkamiausias spermatozoidas. Taikant šią pagalbinio apvaisinimo technologiją, pastojimo tikimybė yra didesnė nei taikant tradicinį IVF metodą, esant vyriškam veiksniui ir neaiškios kilmės nevaisingumui.

TESA

Jei spermos mėginyje nėra spermatozoidų, juos galima paimti tiesiai iš sėklidžių TESA procedūros metu. Tai mikrochirurginė procedūra, kai iš sėklidžių paimami sėkliniai latakėliai ir juose ieškoma spermatozoidų.

Apvaisinimas donorinėmis ląstelėmis

Vaisingumo centre „Northway" Rygoje vykdomos kiaušialąsčių, spermos bei embrionų donorystės programos. Pagalba yra teikiama pacientams, kuriems reikalingas pagalbinis apvaisinimas su donorinėmis lytinėmis ląstelėmis, tame tarpe ir vienišoms moterims.

PSDF kompensuojamas pagalbinis apvaisinimas

„Northway" vaisingumo centruose Lietuvoje (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje) yra teikiamos PSDF (privalomojo sveikatos draudimo fondo) kompensuojamos pagalbinio apvaisinimo paslaugos.

Pagalbinio apvaisinimo eiga

IUI IVF
Poros konsultacija
Tyrimai
Kiaušidžių stimuliacija
Spermos surinkimas
Spermos paruošimas
Spermos sušvirkštimas į gimdą
Spermos surinkimas
Spermos paruošimas
Kiaušidžių punkcija
Apvaisinimas laboratorijoje
Embrionų auginimas
Embrionų perkėlimas į gimdą
Nėštumas
Pagalbinis apvaisinimas
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Norėdami matyti paslaugas ir jų kainas pasirinkite miestą
Intrauterininė inseminacija (IUI)

300 €

300 €

250 €

Intrauterininė inseminacija (IUI) to paties ciklo metu

250 €

250 €

Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF)

1800 €

1800 €

1850 €

TaipTaipTaip
Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF) be nejautros

1700 €

1700 €

Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF) natūraliame cikle

1600 €

1600 €

Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF) nesidalijant embrionams

1500 €

1500 €

TaipTaip
Atšildytų kiaušialąsčių apvaisinimas (ICSI) kartu su embriono patalpinimu

2500 €

2500 €

Intracitoplazminė spermatozoido injekcija (ICSI)

2300 €

2300 €

2200 €

TaipTaipTaip
ICSI + IVF (be nejautros)

2200 €

2200 €

Fiziologiškai atrinktų spermatozoidų intracitoplazminė injekcija (PICSI)

2500 €

2500 €

2500 €

Gimdos gleivinės paruošimas prieš IVF / ICSI

120 €

Spermatozoidų aspiracija iš sėklidžių (TESA)

800 €

800 €

594 €

TaipTaipTaip
Spermatozoidų aspiracija iš sėklidžių (TESA) ir jų judrumo atstatymas

950 €

950 €

Spermatozoidų judrumo atstatymas

200 €

200 €

165 €

Spermos paruošimas (naudojant spermijų atskyrimą)

80 €

80 €

80 €

Kiaušidžių punkcija negavus kiaušialąsčių

1000 €

1000 €

900 €

TaipTaipTaip
Embrionų užšaldymas (vitrifikacija)

250 €

250 €

300 €

Embrionų užšaldymas (vitrifikacija) ir saugojimas iki 2 metų

480 €

480 €

Embrionų saugojimas papildomus 2 metus

400 €

400 €

400 €

Embrionų atšildymas ir patalpinimas (FET)

700 €

700 €

628 €

TaipTaipTaip
Blastocistų auginimas

300 €

Blastocistų auginimas ir patalpinimas

400 €

400 €

Endometro paruošimas prieš pagalbinio apvaisinimo procedūrą

120 €

120 €

Endometro paruošimas su PRP

300 €

Embriono skaidriojo dangalo suploninimas (Assisted hatching)

400 €

400 €

400 €

Embryo Gen naudojimas atliekant pagalbinio apvaisinimo procedūrą

350 €

350 €

300 €

Embrionų stebėjimas Timelapse kamera

400 €

400 €

350 €

Gimdos gleivinės PRP prieš pagalbinį apvaisinimą (naudojant Prosys sistemą)

700 €

700 €

Kiaušidžių PRP terapija (naudojant PROSYS sistemą)

1500 €

1500 €

Kiaušialąsčių aktyvacija su CultActive terpe

300 €

300 €

300 €

Genetinis embrionų tyrimas EMBRACE (iki 5 embrionų)

2185 €

Genetinis embrionų tyrimas EMBRACE (kiekvienas papildomas embrionas)

470 €

Paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti mokamas papildomas nemedicinines paslaugas, susijusias su atliekama procedūra.
TLK kompensuojamos pagalbinio apvaisinimo paslaugos
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Norėdami matyti paslaugas ir jų kainas pasirinkite miestą
Akušerio-ginekologo konsultacija vaisingumo klausimais

100 €

90 €

90 €

TaipTaipTaip
Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF)

1800 €

1800 €

1850 €

TaipTaipTaip
Apvaisinimas mėgintuvėlyje (IVF) nesidalijant embrionams

1500 €

1500 €

TaipTaip
Intracitoplazminė spermatozoido injekcija (ICSI)

2300 €

2300 €

2200 €

TaipTaipTaip
Spermatozoidų aspiracija iš sėklidžių (TESA)

800 €

800 €

594 €

TaipTaipTaip
Embrionų atšildymas ir patalpinimas (FET)

700 €

700 €

628 €

TaipTaipTaip
Kiaušidžių punkcija negavus kiaušialąsčių

1000 €

1000 €

900 €

TaipTaipTaip
Paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti mokamas papildomas nemedicinines paslaugas, susijusias su atliekama procedūra.
Vaisingumo tyrimai
Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina € Paslauga gali būti kompensuojama PSDF lėšomis
Norėdami matyti paslaugas ir jų kainas pasirinkite miestą
Vyrų vaisingumo ištyrimo programa

235 €

Spermograma (spermos tyrimas)

80 €

80 €

75 €

Kompleksinis spermos tyrimas: spermograma ir oksidacinės pažaidos vertinimas

150 €

150 €

140 €

Oksidacinės pažaidos spermoje tyrimas MiOXSYS

100 €

100 €

90 €

Spermos HBA tyrimas

90 €

90 €

85 €

Endokrinologo-andrologo (profesoriaus) atliekama echoskopija (prof. B. Žilaitienė)

65 €

Uropoetinės sistemos echoskopija

60 €

55 €

Inkstų ir prostatos echoskopija

40 €

40 €

40 €

Inkstų, šlapimo pūslės ir prostatos echoskopija

35 €

Ginekologinė echoskopija (transabdominaliniu arba transvaginaliniu davikliu)

55-60 €

50-55 €

55 €

55 €

Histerosalpingograma (ultragarsinis įvertinimas)

240 €

240 €

Nevaisingumo gydymo (folikulų brendimo) stebėjimas

65 €

65 €

80 €

Endometro receptyvumo genetinis testas beREADY

700 €

700 €

600 €

Endometro receptyvumo ir mikrobiotos testas

850 €

850 €

Mikrobiotos testas

800 €

800 €

Testas po sueities

60 €

60 €

40 €

Diagnostinė histeroskopija

1262,65 €

1262,65 €

969,65 €

TaipTaipTaip
Diagnostinė laparoskopija

1673,49 €

1673,49 €

1818,49 €

TaipTaipTaip
Transvaginalinė diagnostinė laparoskopija

1618,49 €

Taip
Paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Pacientas savo iniciatyva gali pasirinkti mokamas papildomas nemedicinines paslaugas, susijusias su atliekama procedūra. Nakvynės kaina į paslaugos kainą neįskaičiuota.

SVARBU: Pacientams, turintiems papildomą sveikatos draudimą ir planuojantiems operacinį gydymą medicinos centre, būtina apmokėjimo sąlygas iš anksto suderinti su draudimo kompanija. Dėl procedūros apmokėjimo patvirtinimo teiraukitės „Northway“ medicinos centro kasoje.

Nežinote, nuo ko pradėti? Susisiekime!

Nežinote, nuo ko pradėti? Susisiekime

Renata Gylytė „Northway“ vaisingumo centrų koordinatorė Į užklausą atsakysiu per 24 val. (darbo dienomis) LT / EN / RU

Kodėl renkasi mus?

 • Ilgametė patirtis

  Jau 12 metų padedame susilaukti vaikų.

 • Gausi specialistų komanda

  Jūsų reprodukcine sveikata rūpinasi plati gydytojų ekspertų komanda.

 • Platus paslaugų spektras

  Konsultacijos, tyrimai, medikamentinis ir chirurginis gydymas, pagalbinio apvaisinimo procedūros, lytinių ląstelių šaldymas, donorystės programos.

 • Pažangi ir moderni įranga

  Naujausia laboratorinė įranga, įdiegti pažangiausi embrionų auginimo ir vertinimo metodai bei kokybės sistema.

 • Kompensuojamos paslaugos

  Pagalbinio apvaisinimo paslaugos gali būti kompensuojamos TLK.

 • Vaisingumo laboratorijos kiekviename padalinyje

  Esame šalia kiekviename žingsnyje. Visos procedūros gali būti atliktos Jūsų pasirinktame mieste: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Rygoje.

Atsiliepimai

Viskas visada labai tvarkinga, gydytojai atsako į klausimus ir rūpinasi gydymo eiga. Turbūt geriausia patirtis gydymo įstaigoje, kokią esu turėjusi.
Viskas labai patinka. Gydytoja Elina Žurman ir jos seselė labai paslaugios, profesionalios, atsako į visus klausimus.
Puikus gydytojos Rasos Dargienės bendravimas, išsamus paaiškinimas viso apsilankymo metu į bet kokį klausimą. Profesionalumas ir savo darbo išmanymas. Tik geriausi atsiliepimai.
Man patiko klinikos vieta, taip patiko gydytojas Gricius. Jis yra konkretus, pasako, kaip yra, ir pasako, ko toliau reikia norint pasiekti tam tikrą rezultatą. Tikrai sugrįšiu.
Labai profesionalus, atidus ir išklausantis gydytojas Žydrūnas Žėba. Įsigilinantis į situaciją, skiriantis pakankamai laiko konsultacijai, atsakantis konkrečiai ir aiškiai į visus klausimus. Maloni ir rami klinikos aplinka.
Maloni atmosfera tik atėjus į kliniką, personalas paslaugus, malonus. Gydytojo Ž. Misevičiaus profesionalumas - 100%.

Straipsniai ir naujienos

Naujienos

Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos konferencija Olandijoje

2024 m. liepą „Northway“ vaisingumo centrų komanda dalyvavo viename svarbiausių kasmetinių...
Skaityti
Straipsnis

Pagalbinio apvaisinimo ekspertės atgaivina viltį pastoti moterims, kurioms virš 40

Nevaisingumo priežastys neretai būna nulemtos pasikeitusių šiuolaikinės...
Skaityti
Tinklalaidė

Ovuliacijos stimuliacija – kada ir kaip? | Vaisingumo šaknys

Pokalbis su akušere-ginekologe Rasa Dargiene apie ovuliaciją, jos nebuvimą...
Skaityti

Nežinote, nuo ko pradėti?
Susisiekime!

Renata Gylytė
„Northway“ vaisingumo centrų koordinatorė
Į užklausą atsakysiu per 24 val. (darbo dienomis)
LT, EN, RU