Paieška
Darbo laikas

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Kretinga

Mamografija leidžia visapusiškai pasirūpinti moters krūtų sveikata

Akcentas – ankstyvajai diagnostikai

Mamografija leidžia aptikti krūtų darinius, kurių dar negalima pajusti ar apčiuopti. Šio tyrimo tikslumas siekia 95 proc. Tai neskausmingas, saugus ir efektyvus tyrimas.

Krūtų ištyrimas mamografu leidžia visapusiškai pasirūpinti moters krūtų sveikata. Medicinos centre „Northway“ Klaipėdoje naudojamas aparatas „Mammomat“ turi ir tomosintezės funkciją, leidžiančią atlikti itin mažų (iki 2–3 mm) įtartinų darinių vertinimą. Ši funkcija suteikia papildomą privalumą: esant neaiškiam pakitimui, jį patikslinti galima suliejant skirtingus tyrimo būdus. Jei echoskopijos ar mamografijos metu randami pakitimai ir reikalinga biopsija, ji labai tiksliai atliekama to paties mamografo pagalba.

„Šio aparato įsigijimas tapo visapusiško krūtų ištyrimo dalimi: be krūtų echoskopijos, onkologo mamologo konsultacijos bei darinių biopsijos, mamografijos įdiegimas suteikia galimybę išsamiai ir vienoje vietoje ištirti moterį“, – pasidžiaugė medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje šeimos gydytoja, echoskopuotoja Vida Uzelienė. 

Profilaktinės mamogramos periodiškai atliekamos moterims, kurios nejaučia ligos simptomų, siekiant ankstyvesnės krūtų vėžio diagnostikos. Vadovaudamasis prevencine programa, šeimos gydytojas 1 kartą kas 2 metus kviečia 50–69 (imtinai) metų moteris nemokamai atlikti šį tyrimą. Diagnostinės mamografijos tikslas diagnozuoti krūtyje esantį ar galimai esantį darinį dar jam nesukėlus jokių klinikinių požymių ar simptomų.

Spinduliuotė – itin maža

Neretai nuo mamografijos tyrimo moteris sustabdo skausmo baimė nors tyrimais nustatyta, kad tik 4 moterys iš 100  mamografijos atlikimo metu patiria skausmą

Kaip paaiškino V. Uzelienė, aukščiausios klasės mamografijos sistema „Mammomat“ turi personalizuotą švelnaus suspaudimo technologiją, kurio metu naudojamos minkšto suspaudimo apvalintais kraštais plokštelės, todėl šiuo aparatu atliekamas tyrimas bus ne tik itin tikslus, bet ir maksimaliai komfortiškas. Medicinos centre „Northway“ Klaipėdoje naudojamo mamografo privalumas – dirbtinis intelektas, kuris užtikrina tinkamą krūties komfortišką suspaudimą, kad būtų galima gauti patį tiksliausią ir efektyviausią vaizdą diagnostiniam įvertinimui, o tiriamoji gauna mažesnę jonizuojančios spinduliuotės dozę.

Specializuotas programinis paketas leidžia atlikti skenavimus su ypatingai maža rentgeno spinduliuote – tai didžiulis privalumas ir jaunesnėms nei 50 metų moterims.

Gali užklupti bet kurią

„Krūties vėžys gali užklupti bet kurio amžiaus moterį, todėl kiekvienai būtina reguliariai profilaktiškai pasitikrinti. Krūties vėžio rizika siejama su daug veiksnių – nuo genetinių iki gyvenimo būdo, kuris priklauso nuo mūsų sąmoningumo. Apie 5–10 proc. krūties vėžio atvejų kyla dėl genų mutacijų, kurios yra paveldimos, tačiau didžioji dalis, apie 95 proc., įvyksta dėl somatinių (įgytų) mutacijų“, – paaiškino šeimos gydytoja.  

Svarbūs ir rizikos faktoriai, kurie apsprendžia, kokiu periodiškumu krūtis pravartu tikrintis: vėlyvas gimdymas (po 30 m.); ankstyva menstruacijų ciklo pradžia (iki 12 m.), vėlyva menopauzė (po 55 m.); kontraceptinių priemonių vartojimas ilgiau nei 10 m.; antsvoris ir ilgiau nei 5 metus trunkanti pakaitinė hormonų terapija, esant menopauzei; 3 ir daugiau vėžio atvejų tarp artimiausių giminaičių.

Pasak šeimos gydytojos, echoskopuotojos V. Uzelienės, apie 30 proc. mirčių dėl krūties onkologijos galima išvengti, todėl svarbu kuo anksčiau nustatyti pradinius pakitimus. Aptikus krūties ankstyvos stadijos vėžį, jį galima visiškai išgydyti.

Mamografijos tyrimai padeda diagnozuoti krūtų audinio piktybinius ir gerybinius pakitimus. Moterims nuo 50 metų amžiaus pirmo pasirinkimo tyrimas yra mamografija. Mamografijos tyrimas atliekamas tik su gydytojo siuntimu. Atrankinės patikros programos tikslinei grupei priklausančios moterys gali atlikti mamografijos tyrimą su šeimos gydytojo siuntimu, o moterys, kurios nepatenka į programos nustatytą tikslinę grupę, tačiau turi indikacijų mamografijos tyrimui atlikti, dėl šio tyrimo gali kreiptis su gydytojo specialisto siuntimu (chirurgo, krūties chirurgo, akušerio-ginekologo ar echoskopuotojo). Moterys, pageidaujančios profilaktiškai pasitikrinti, mamografijos tyrimą su siuntimu gali atlikti ir be valstybės finansuojamos prevencinės programos.

Kam rekomenduojama atlikti mamografijos tyrimą?

Vyresnėms nei 50 metų moterims, 1 kartą per 2 per metus.

Moterims, kurių šeimos istorijoje yra sirgusių krūties vėžiu.

Moterys iki 50 m. ir vyresnės nei 69 m. ypatingą dėmesį turi atkreipti į šeimoje buvusius krūties vėžio atvejus, jei sirgo sesuo, mama, močiutė. Joms mamografinį tyrimą galima atlikti 10 metų anksčiau, nei jos giminaitei buvo nustatyta ši diagnozė. Šį tyrimą būtina atlikti prieš pradedant pakaitinę hormonų terapiją.

Paieška

Įrašykite paieškos žodį

Vilniuje S. Žukausko g. 19 +370 5 264 4466 Internetu